Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Використання квадратичного критерія якості для синтезу складних систем управління колісними машинами
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Калінін, Євген Іванович; Ачкевич, Василь Іванович; Ачкевич, Оксана Миколалївна; Погорілий, Олександр Миколайович
    Основними труднощами, які виникають при синтезі системного управління колісними машинами за квадратичним критерієм якості, є вибір елементів вагових матриць, при яких синтезована система вимагає динамічних характеристик. Тому в роботі розглянуто питання про встановлення залежності динамічних властивостей оптимальної системи від значень елементів вагової матриці за критерієм якості. Оскільки ці елементи є найбільш важливими параметрами синтезу, то надається можливість призначати вагові коефіцієнти, безпосередньо виходячи з вимог до параметрів перехідного процесу в системі.
  • Ескіз
    Документ
    Мікроконтролерний розчеплювач для автоматичних вимикачів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Грищук, Юрій Степанович; Сухоставцева, Т. В.
    Проведено аналіз розчеплювачів автоматичних вимикачів. Запропонована схема та алгоритм роботи розчеплювача автоматичного вимикача на основі мікроконтролера MSP430F, що дозволяє значно підвищити його точність, швидкодію надійність, перешкодостійкість і зменшити енергоспоживання.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування мікроконтролера Atmega16 при автоматизації досліджень швидкодіючих запобіжників
    (НТУ "ХПІ", 2008) Грищук, Юрій Степанович; Вишневский, А. Е.; Грищук, С. Ю.; Ржевський, А. Н.; Кузнецов, А. І.
    Розглянуто структурну схему автоматизованої системи керування технологічним процесом досліджень швидкодіючих запобіжників на базі мікроконтролера Atmega16, алгоритми роботи схеми й розрахунку їх захисних і комутаційних характеристик, алгоритм обробки результатів і побудови багатофакторних математичних моделей.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження параметрів функціонування пожежно-рятувальних підрозділів міста Харкова на сучасному етапі для розробки програмного блоку "прогноз НС"
    (НТУ "ХПІ", 2015) Ларін, Олександр Миколайович; Калиновський, Андрій Якович; Коваленко, Роман Іванович
    Метою дослідження було проведення аналізу основних показників функціонування пожежно-рятувальних підрозділів (ПРП). Дослідження проводилося методами математичної статистики та системного аналізу. В ході проведення дослідження було виявлено, що: ПРПм. Харкова здійснюють в середньому 15 видів на виклики впродовж доби; найбільше виїздів зафіксовано у Дзержинському, Московському та Київському районах міста, які мають найбільшу кількість населення серед адміністративних районів Харкова, тобто спостерігається кореляційна залежність між кількістю населення в певному районі міста та кількістю викликів ПРП в ньому; середній час прибуття ПРП на виклик складає 9 хвилин, що не перевищує нормативні показники (<10 хвилин); найбільшу кількість викликів зафіксовано у серпні місяці, серед днів тижня у суботу та п'ятницю; впродовж доби найбільше викликів спостерігається у другій половині дня з 13:00 до 24:00 години, вночі та зранку викликів порівняно менше. Результати отримані в роботі в подальшому будуть використані для побудови програмного блоку "ПРОГНОЗ НС" для автоматизованої системи управління ОДС ОКЦ ГУ ДСНС України у Харківській області.
  • Ескіз
    Документ
    Автоматизоване управління раціональним використанням енергетичних ресурсів на машинобудівному підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ястремська, О. М.
    Розглянуто підхід до управління енергозбереженням, який забезпечує розробку плану енергозбереження з інформаційною підтримкою впровадження заходів енергозбереження. Використання при цьому адаптивного підходу дозволить забезпечити належний рівень енергозбереження. Цей підхід є основою для автоматизованої системи планування енергозбереження, яка дає можливість складання індивідуальних планів для кожного об’єкту енергозбереження і автоматизації процесу контролю за ходом цих заходів.
  • Ескіз
    Документ
    Декомпозиционная оптимизация комплекса технических средств автоматизированной системы управления водоотведением на очистные сооружения
    (НТУ "ХПИ", 2014) Цыбульник, С. А.
    Предложен алгоритм выбора оптимальных параметров комплекса технических средств автоматизированной системы управления отведением смеси производственно-бытовых сточных вод и поверхностного и дренажного стока на очистные сооружения. Вычислительная схема решения задачи основана на декомпозиции исходной глобальной задачи на ряд более простых локальных задач, которые могут быть решены с использованием стандартного метода динамического программирования.
  • Ескіз
    Документ
    Адаптивное нечеткое дерево принятия решений с динамической структурой для автоматизированной системы управления производством непрерывнолитой заготовки
    (НТУ "ХПИ", 2012) Мацко, И. И.; Логунова, О. С.; Павлов, В. В.; Мацко, О. С.
    В работе представлены результаты построения адаптивного нечеткого дерева принятия решения с динамической структурой для автоматизированной системы управления производством непрерывнолитой заготовки. Выполнено описание структуры, математического представления, алгоритмов адаптации и динамики структуры.