Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Огляд стратегій розвитку та особливостей виробництва інноваційних продуктів з водоростей
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Пешук, Людмила Василівна; Сімонова, Ірина Іллівна; Приходько, Дар'я Юріївна
    Близько 70 % земної поверхні вкрито морями та океанами. Морське середовище забезпечує широкий спектр різноманітних природніх джерел. З огляду на недостатність харчових ресурсів для здорового та активного життя населення світу, актуальним питанням сьогодення є дослідження альтернативних джерел їжі, включаючи морські біоресурси, серед яких провідними є водорості. Збільшення світового ринку функціональних продуктів потребує вивчення нових натуральних харчових інгредієнтів. Таким чином, в останні роки можливість використання водоростей та сполук отриманих з них для виготовлення інноваційних харчових продуктів викликає всесвітній інтерес. Традиційно їстівні водорості можна класифікувати на три різні групи: зелені водорості (Chlorophyta), бурі водорості (Ochrophyta, Phaeophyceae) і червоні водорості (Rhodophyta). Потреба в продовольстві щоденно спонукає досліджувати більш стійкі альтернативи білкової сировини. Мікро- та макроводорості багаті білком, харчовими волокнами, полісахаридами, ліпідами і поліненасиченими жирними кислотами, пігментами, вітамінами і мінералами. Саме тому у харчовій промисловості водорості використовують не лише в якості інгредієнтів, а як високобілкові, вітамінізовані харчові добавки, біобарвники, біостимулятори та регулятори росту. Водорості є низькокалорійними продуктами, що надає їм переваги перед більшістю рафінованих компонентів раціону. Крім того, їх широкий склад есенціальних речовин якісно впливає на попередження та подолання багатьох проблем зі здоров’ям, таких як серцево-судинні патологій, шкіряні захворювання, гіповітаміноз, йододефіцит. Зважаючи на збільшення попиту рослинних дієт збагачених білковими компонентами, водорості та їх побічні складники можна ефективно використовувати для розробки нових харчових продуктів, забезпечуючи багату біомасу як замінник рослинним м'ясним альтернативам.
  • Ескіз
    Документ
    Обладнання та режими для електророзрядної обробки біомаси
    (НТУ "ХПІ", 2017) Петриченко, Сергій Вікторович; Цолін, Павло Леонідович; Сінчук, Алла Вадимівна
    Обґрунтовано можливість інтенсифікації отримання біогазу шляхом обробки біомаси імпульсним коронним розрядом. Реалізовано різні види електричного розряду в модельному розчині. Розроблені і випробувані варіанти електродних систем для роботи в промислових ферментаторах. Формалізовано критерій і визначені умови здійснення різних режимів імпульсної корони в біомасі. Показано існування екстремуму залежності максимальної потужності розряду від запропонованого критерію і багаторазову відмінність значень інтеграла дії розрядного струму.
  • Ескіз
    Документ
    Возобновляемые источники сырья и полимеры на их основе
    (НТУ "ХПИ", 2015) Каратеев, Арнольд Михайлович; Литвинов, Д. А.; Корягин, Андрей Геннадиевич; Калкаманова, Олеся Салимовна
    Представленная работа является обзором трудов авторов, работающих над созданием экологически безопасных полимерных материалов на основе фурфурилглицидилового эфира (ЭФУ) и его производных, получаемых из продуктов переработки растительного сырья. В работе представлены новые производные ЭФУ на основе жирных кислот и пентафталевых олигоэфиров, кинетические закономерности их синтеза и механизм полимеризации ЭФУ и его производных в присутствии новых комплексных ониевых катализаторов. Представлена новая концепция синтеза линейных и сетчатых «неизоцианатных» полигидроксиуретанов на основе ЭФУ, обладающих термообратимыми свойствами.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи отримання БАД на основі біомаси CORIOLUS VERSICOLOR
    (НТУ "ХПІ", 2011) Антоненко, Л. О.
    Розглянута можливість використання біомаси базидіального гриба Coriolus versicolor для створення БАД лікувально-профілактичного або харчового призначення. Оптимізовано поживне середовище та умови культивування.