Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Вплив твердих границь та в’язкості середовища на внесок інерційної та вихрової компонент нормальної сили пластини, що обертається. Частина 1
    (Стильна типографія, 2023) Шеховцов, Олександр Володимирович
    У рамках удосконаленого методу дискретних вихорів, узагальненого для в’язких середовищ, було розроблено метод визначення внеску сил інерційної, вихрової та циркуляційної природи в нормальну силу пластини, яка рухається в нерухомому в’язкому безмежному середовищі по довільному закону у присутності стінки та в каналі. Розроблений метод було апробовано для випадку миттєвого кутового старту пластини з подальшою постійною кутовою швидкістю обертання (задача Вагнера) у в’язкому безмежному середовищі у присутності стінки та в каналі у ламінарному та турбулентному режимах. Була підтверджена інерційно-вихрова природа нормальної сили пластини (з домінуванням сил інерційної природи), що обертається після миттєвого старту з відривом потоку з обох її крайок, незалежно від наявності твердих границь та ламінарного чи турбулентного режимів обтікання. З’ясовано, що у випадку ламінарного режиму вплив наявності стінки на приведену інерційну компоненту нормальної сили пластини несуттєвий, проте вплив каналу призводить до більш швидкого відходу ламінарного вихору від передньої крайки пластини, що призводить до поступового збільшення внеску інерційної компоненти нормальної сили пластини до 100 % та більше наприкінці обертання пластини. Приблизно те саме відбувається у випадку відсутності твердих границь, коли вже турбулентний вихор більшого розміру та інтенсивності, ніж відповідний ламінарний, віддаляється від передньої крайки пластини.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження енергетичної прихованості шумоподібних таймерних сигнальних конструкцій
    (НТУ "ХПІ", 2018) Корчинський, Володимир Вікторович; Кільдішев, Віталій Йосипович; Осадчук, Катерина Олександрівна; Бердніков, Олександр Михайлович
    Розглянуто особливості формування шумоподібних таймерних сигнальних конструкцій. Запропоновано алгоритм розширення спектра таймерних сигналів. Надано оцінку енергетичної прихованості функціонування радіотехнічних систем на основі прямого розширення спектра. Для оцінки енергетичної прихованості передавання запропоновано застосовувати критерій ефективності, відповідно якому досягається максимальний ефект по маскуванню енергії сигналу на фоні шуму у каналі.
  • Ескіз
    Документ
    Экспериментальное и теоретическое исследование деформированного состояния металла при прокатке швеллера
    (НТУ "ХПИ", 2014) Ершов, С. В.; Мельник, С. Н.; Геймур, К. Г.; Кравченко, Е. А.
    Несмотря на большое количество экспериментальных исследований швеллеров, закономерности поведения металла при прокатке в калибрах швеллерной формы изучены недостаточно. Изложены результаты сопоставления данных экспериментального и теоретического исследования деформированного состояния швеллера при прокатке в 9 клети среднесортного стана 350 ПАО «ДМКД». Рассмотрено и проанализировано формоизменение металла в различных сечениях раската. Установлено наличие значительной неравномерности распределения уширения и вытяжки в очаге деформации, установлены закономерности их распределения.
  • Ескіз
    Документ
    Алгоритм тактової синхронізації цифрового радіомодема на основі ШПФ
    (НТУ "ХПІ", 2012) Волков, С. Л.; Скопа, О. О.
    У статті показана доцільність використання принципів ШПФ при розробці ефективних обчислювальних алгоритмів, які засновані на принципі мінімуму перехідних завад у вільних каналах, для розробки систем тактової синхронізації цифрових багатоканальних радіомодемів. Іл.:1. Бібліогр.: 13 назв.
  • Ескіз
    Документ
    Гармонизация национальных стандартов - перспективное направление повышения качества металлопроката
    (НТУ "ХПИ", 2012) Пыхтин, Я. М.; Перетятько, К. Ф.; Снимщикова, Г. И.; Царёва, Т. А.
    В статье рассмотрен анализ требований отечественных, международных и европейских стандартов к сортовым и фасонным видам проката. Приведено сравнение круглого, квадратного проката, двутавров, уголков, швеллеров по основным качественным характеристикам (сортаментный ряд, размеры, предельные отклонения по размерам и длине профиля, перекос полок, прогиб стенки, кривизна)