Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу ємності розщепленої фази на втрати потужності пов'язані з коронним розрядом
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Олубакінде, Еніола
    Визначальним фактором наявності корони є величина заряду проводу, яка визначає напруженість електричного поля. Кількісні характеристики величини заряду фази лінії залежать від ємності та напруги. Якщо вплив напруги на втрати на корону досліджено багатьма авторами, то вплив ємності практично не вивчений. Пов’язано це насамперед з тим, що конструктивне виконання розщепленої фази повітряної лінії дуже ретельно визначалося нормативними документами. На наш погляд сьогодні існують усі можливості для зміни конструкцій фаз та відповідно їх ємностей. Це стало можливим завдяки зміні підходів до проєктування конструкції фазного проводу на повітряній лінії. Визначення електричної ємності проводів розщепленої фаз повітряної лінії досить часто виконується за допомогою еквівалентних параметрів, таких як еквівалентна висота підвісу та еквівалентний радіус. Такий підхід дає можливість отримати усереднені значення ємності фази повітряної лінії. Для детального аналізу впливу ємності на втрати на корону необхідно визначити більш достовірні значення ємностей та використати їх при розрахунках втрат на корону. Ємність фази визначається геометричними розмірами розщепленої фази. Отримані результати свідчать про дуже сильну залежність втрат на корону від ємності розщепленої фази. При наближенні до заземленого об’єкту ємність фази може суттєво збільшуватися. Яскравим прикладом такого збільшення є наближення проводів розщеплених фаз до елементів опор повітряних ліній. Відстані до землі в цьому випадку будуть меншими за еквівалентну висоту підвісу, яка використана при розрахунках питомих втрат на корону для визначення ємності фаз повітряної лінії. Необхідно враховувати можливі зміни ємності розщепленої фази на етапі проектування повітряної лінії. Ще одним результатом розрахунків виявився набагато більший вплив ємності середньої фази на величину втрат на корону. Це дає можливість зменшити втрати на корону за рахунок відповідної конструкції середньої фази повітряної лінії, наприклад змінивши її радіус розщеплення.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив поляризації ізоляції захищених проводів на електричне поле лінії електропередачі
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Гурин, Анатолій Григорович; Щебенюк, Леся Артемівна; Голик, Оксана Вячеславівна; Ільченко, Ольга Вячеславівна; Родяхіна, Тетяна Анатоліївна
    Наведено аналітичне рішення за допомогою подвійного конформного перетворення системи координат для основної електростатичної задачі – знаходження розподілу потенціалу в замкненій області для дослідження розподілу напруженості електричного поля в ізоляції захищених проводів. Можливість аналітичного рішення і побудови картини неоднорідного електричного поля для захищених проводів ліній електропередачі дає можливість аналізувати вплив будь-яких конструктивних і електрофізичних параметрів, а саме – конструкції проводів та електрофізичних параметрів їх ізоляції. Наведено результати такого аналізу стосовно полярності ізоляційного матеріалу, площі поперечного перерізу провідника, відстані між провідниками, що є основою для прийняття технічних рішень при виготовленні і експлуатації захищених проводів. Їх впровадження є однією з найбільш прогресивних і перспективних тенденцій розвитку вітчизняних електричних розподільних мереж.
  • Ескіз
    Документ
    К расчету электрического поля в изоляции эмальпровода с изоляцией на основе полиимидных сополимеров
    (НТУ "ХПИ", 2014) Антонец, С. Ю.; Щебенюк, Леся Артемовна
    Выполнено моделирование электрического поля в эмальизоляции, оценен размер области концентрации напряженности вокруг дефекта поверхности проводника. Новые для отечественной промышленности эмальпровода с изоляцией из полиимидных сополимеров имеют очень высокие электрофизические характеристики, в том числе, высокий уровень пробивных напряжений.