Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Моделі онлайн-спільнот як основа взаємодії учасників колаборативного документування
    (НТУ "ХПІ", 2017) Гетманюк, Павло Олександрович; Форкун, Юрій Вікторович
    Проведено дослідження моделей веб-ресурсів, які можуть бути використані для організації комунікативних процесів учасників веб-спільнот. Проведено аналіз поняття «електронний документ». Встановлено основні та вузьконаправлені розуміння даного поняття, які можуть бути застосовані у веб-середовищі. Було проаналізовано основні функціональні, структурні та комунікативні особливості кожного з досліджуваних типів сервісів як у їх класичному вигляді, так і з сучасними можливостями їх модернізації. Внаслідок цього аналізу, було виявлено переваги та недоліки кожного з досліджуваних типів сервісів. В залежності від контексту використання поняття «електронний документ», встановлено та проаналізовано основні тенденції та варіанти використання кожного дослідженого типу веб-сервісу для забезпечення взаємодії учасників віртуальної спільноти у процесі спільного документування за допомогою засобів веб-середовища. На основі отриманих результатів, встановлено найбільш оптимальні шляхи використання існуючих моделей сайтів для організації процесу колаборативного документування. Встановлено перспективність розвитку веб-ресурсів з поєднаними моделями у рамках однієї інформаційної системи.
  • Ескіз
    Документ
    Формування інформаційного середовища у провідних вищих навчальних закладах України
    (НТУ "ХПІ", 2017) Пелещишин, Андрій Миколайович; Вовк, Наталія Степанівна
    Стаття присвячена аналізу основних компонентів інформаційного середовища в університетах. Автори дають характеристику основних документних потоків в університетах. Проведено порівняльний аналіз наявної освітньої системи в Україні з аналогами провідних країн світу. Пропонуються інформаційно-аналітичні системи, які будуть використовуватися для управління інформаційними і документальними середовищами в університеті. Як висновок запропоновано технічні рішення щодо впровадження інформаційних систем в основні структурні підрозділи університетів.
  • Ескіз
    Документ
    Розроблення репозиторію бізнес-інформації на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2015) Гонтар, Ю. М.; Чередніченко, Ольга Юріївна; Кустов, О. О.; Єршова, Світлана Іванівна
    У роботі представлено основні проблеми, які існують при організації репозиторію бізнес-інформації на підприємстві. Розглянуто засоби вирішення основних задач збору, реферування, каталогізації, пошуку та представлення інформації користувачу репозиторія на підприємстві.
  • Ескіз
    Документ
    Електронний документ як складова електронного діловодства суб'єкта господарювання
    (НТУ "ХПІ", 2014) Піддубна, Л. В.
    Стаття присвячена дослідженню питань електронного діловодства. Метою статті є визначення сучасної ролі документа як інформаційного ресурсу і складової електронного діловодства суб'єкта господарювання. Простежено еволюцію тлумачення терміну "документ" у різних галузях знань та сферах суспільної діяльності. Основною відзнакою сучасного інформаційного суспільства стало утворення електронної документації, що трансформувало розуміння сутності документа, зміщуючи акценти з матеріальної її складової в інформаційну. Проаналізовано різні дефініції поняття "електронний документ", його ключові функції та середовище обігу, відмінності традиційного паперового документа від електронного. Запропоновано авторське визначення поняття "електронний документ".