Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Розробка організаційно-технічного методу сумісного прогнозування та забезпечення готовності реагування на надзвичайні ситуації
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Іванець, Григорій Володимирович; Іванець, Михайло Григорович; Горєлишев, Станіслав Анатолійович; Баулін, Дмитро Станіславович; Сидоренко, Ірина Ігорівна
    На теперішній час попередження надзвичайних ситуацій слід розглядати як складний сумісний процес прогнозування надзвичайних ситуацій та завчасного реагування на загрози їх виникнення або пом’якшення можливих наслідків. Це реалізує системний підхід до вирішення цієї проблеми з метою недопущення їх виникнення або мінімізації можливих наслідків. Розроблено організаційно-технічний метод сумісного прогнозування та забезпечення готовності реагування на надзвичайні ситуації в реальних умовах. Метод базується на формалізованій математичній моделі сумісного прогнозування та забезпечення готовності реагування підрозділів цивільного захисту на надзвичайні ситуації. Він передбачає прогнозування надзвичайних ситуацій, можливих завданих збитків внаслідок них та всебічного забезпечення готовності реагування підрозділів цивільного захисту на можливі загрози. Розроблено керуючий алгоритм реалізації організаційно-технічного методу сумісного прогнозування та забезпечення готовності реагування підрозділів цивільного захисту на надзвичайні ситуації. Його використання передбачає виконання низки взаємозв’язаних процедур. Спочатку проводиться збір, формалізація та аналіз інформації про надзвичайні ситуації; укомплектованість підрозділів цивільного захисту озброєнням і технікою та їх готовність; укомплектованість підрозділів цивільного захисту особовим складом. Це є підставою для прогнозування процесів виникнення надзвичайних ситуацій та забезпечення готовності реагування на можливі загрози. Отримана інформація враховується при обґрунтуванні та формуванні рішення щодо дій підрозділів цивільного захисту з метою адекватного реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. На основі аналізу ефективності дій підрозділів реагування здійснюється коригування рішень щодо ліквідації надзвичайних ситуацій.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ особенностей экологического мониторинга атмосферного воздуха в зоне чрезвычайных ситуаций техногенного характера
    (НТУ "ХПИ", 2016) Вамболь, Виола Владиславовна; Рашкевич, Александр Сергеевич; Рашкевич, Нина Владиславовна
    Проведен анализ возможности организации дистанционного экологического мониторинга атмосферного воздуха в районах возникновения чрезвычайных ситуаций. Определены требования, имеющие важнейшее значение для проведения мониторинга в зоне чрезвычайных ситуаций техногенного характера, а именно, быстродействие получения данных контроля и возможность отбора представительной пробы. Установлено, что дистанционный лазерный мониторинг наиболее полно удовлетворяет необходимым требованиям и позволяет решить при помощи одного комплекта аппаратуры двуединую задачу – оперативного мониторинга газовых примесей и аэрозолей в условиях ЧС.
  • Ескіз
    Документ
    Модель підтримки прийняття рішення в проектах захисту складних об’єктів потенційної небезпеки
    (НТУ "ХПІ", 2016) Сукач, Р. Ю.; Рак, Ю. П.
    У статі виконано процес моделювання складних організаційно-технічних систем та розглянуто можливості використання основ нечіткої логіки, підтримки прийнятих рішень в проектах захисту об‘єктів потенційної небезпеки. Розглянуто, з точки зору переваг і недоліків, використання логічних операцій, а також особливостей і властивостей самого об‘єкта потенційної небезпеки, щодо мінімізації числа вузлових зв‘язків при побудові моделі для оптимальності управління проектом і підвищення стану безпеки життєдіяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Проектно-орієнтоване управління ресурсами при реагуванні на надзвичайні ситуації у сільській місцевості
    (НТУ "ХПІ", 2016) Івануса, А. І.; Сеник, Ю. Я.; Герасимчук, А. І.
    Обґрунтовано спосіб визначення доцільності розташування рятувальних підрозділів в умовах сільської місцевості. Розроблено модель-схему проектно-орієнтованого управління ресурсами системи реагування на надзвичайні ситуації з метою визначення способів та розробки заходів спрямованих на мінімізацію використання ресурсів. Удосконалено існуючу систему реагування на надзвичайні ситуації із залученням добровільних рятувальних дружин. Розроблено 3D-модель та WBS-структуру проекту створення центру реагування на надзвичайні ситуації із використанням сучасних енергозберігаючих технологій, що дозволяють мінімізувати використання фінансових ресурсів на стадіях реалізації та експлуатації проекту.
  • Ескіз
    Документ
    Критична інфраструктура в умовах надзвичайних ситуацій: на прикладі мережі автомобільних доріг
    (НТУ "ХПІ", 2012) Бірюков, Д. С.; Заславський, В. А.; Сідляренко, А. І.
    В роботі запропонована постановка задачі оптимізації, яка полягає у визначенні плану перевезення осіб при евакуації населення автомобільними транспортними засобами з населених пунктів, що знаходяться в зоні ураження під час надзвичайної ситуації.