Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз методів перероблення пластикових відходів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Михайлова, Євгенія Олександрівна; Дейнека, Дмитро Миколайович; Панчева, Ганна Михайлівна
    Розглянуто способи поводження з пластиковими відходами, кількість яких постійно зростає через високий попит на полімерну продукцію, що має високі експлуатаційні властивості. Актуальність проблеми обумовлена довговічністю пластику, який, потрапивши у довкілля, поступово деградує з утворенням речовин небезпечних для живих організмів. Найбільш поширеними способами поводження з пластиковими відходами є їх складування на спеціально відведених земельних ділянках або спалення з/ без отримання тепла. Кожен з цих способів має певні недоліки, що викликає необхідність впровадження інших заходів. Перспективним з екологічної та економічної точок зору способом поводження з пластиковими відходами може бути їх перероблення у вторинну сировину, енергію або продукцію з певними споживчими властивостями. Мета даної роботи полягає у проведені аналізу методів перероблення пластикових відходів, встановлення їх переваг і недоліків, визначення оптимальних підходів для утилізації полімерних матеріалів з різними властивостями. Розглянуто дві основні групи методів перероблення полімерів: фізичні та хімічні. До фізичного перероблення відносять механічний рециклінг, який базується на фізичному подрібненні пластикових відходів з отриманням вторинної сировини без суттєвої зміни хімічної структури матеріалу. Цей процес достатньо простий з точки зору технічного оформлення, але вимагає ретельного сортування і очищення відходів, а також має обмеження щодо повторного застосування переробленого матеріалу. Хімічне перероблення відбувається шляхом проведення процесів сольволізу (гідролізу, гліколізу, метанолізу) та конверсії (піролізу, газифікації). В цьому випадку пластикові відходи розкладаються на вихідні молекули – мономери, з яких знову можна виготовити полімерний продукт з тими ж властивостями. Хімічні методи дозволяють утилізувати невідсортовані та забруднені полімерні матеріали багато разів без втрати їх якості. Таким чином, впровадження описаних методів дозволить зменшити кількість відходів, перетворити їх на цінну вторинну сировину та скоротити використання природних ресурсів, що застосовуються для отримання первинних пластикових матеріалів.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование получения синтез-газа для производства аммиака и метанола
    (НТУ "ХПИ", 2017) Шульга, Игорь Владимирович; Гринь, Григорий Иванович; Кутовой, Дмитрий Сергеевич; Эйхман, Виталий Алексеевич; Зеленский, Олег Иванович
    Исследован метод получения сырья для синтеза аммиака и метанола газификацией березовой щепы, отходов углеобогащения, полукокса, малометаморфизованных углей. Изучены разные размеры частиц, температура, времени пребывания в реакторе при различных окислителях, сделан вывод о экономичности и целесообразности использования газификации как метода получения сырья для производств синтеза аммиака и метанола. Было оценена пригодность генераторного газа для синтеза аммиака и метанола. Результаты исследований, при внедрении в реальное производство, могут дать экономический эффект в химической промышленности.
  • Ескіз
    Документ
    Методологія термодинамічного розрахунку газифікації рідких вуглеводнів
    (НТУ "ХПІ", 2013) Концевой, А. Л.; Концевой, С. А.; Весельська, Л. Л.
    Запропоновано алгоритм розрахунку газифікації рідких вуглеводнів різними окиснювачами або їх сумішшю. Розроблено програму (система MathCad) для багатоваріантних розрахунків рівноважного складу продуктів газифікації вуглеводнів різного походження в широкому діапазоні вихідних концентрацій, тиску і температури.
  • Ескіз
    Документ
    Сравнительный анализ способов газификации углей различного морфологического состава
    (НТУ "ХПИ", 2013) Сербин, С. И.; Гончарова, Н. А.
    Статья посвящена теоретическим исследованиям процессов газификации углей с различным составом газифицирующих агентов. Для прогнозирования характеристик процессов газификации углей различного состава использована модель термодинамического равновесия. Определены основные параметры и оптимальные условия процессов газификации углей