Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Унікальна лабораторія "Струми в землі"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Ніжевський, Віктор Ілліч; Березка, Сергій Костянтинович; Шевченко, Сергій Юрійович; Ніжевський, Ілля Вікторович
    Наведено короткий опис наукової лабораторії, що стала флагманом у галузі електроенергетики і яка дала змогу одержати унікальні результати із заземлень та електробезпеки, що увійшли до державних нормативних документів. Завдяки лабораторії створено відому наукову школу з вивчення процесів у заземлювальних пристроях електроустановок. Лабораторію засновано 1971 року і її опис раніше не наводився. А території лабораторії розташовані головний корпус у вигляді двоповерхової будівлі та розташований поруч генератор імпульсних напруг етажерочного типу на напругу 1,25 МВ. Схема допускає перез'єднання конденсаторів на поверхах для отримання різних ємностей у розряді. Для підключення до досліджуваного заземлювального пристрою використовується переносна повітряна лінія з розщепленими проводами. Наведено карту полів заземлювачів на території лабораторії, що дає змогу конструювати практично будь-яку конструкцію заземлювального пристрою. Використовуються поля вертикальних і горизонтальних заземлювачів різної довжини, поля складних сітчастих заземлювачів, групи одиничних вертикальних електродів різної довжини. Лабораторія має в своєму розпорядженні кілька комплектів електронних високошвидкісних осцилографів з автономним живленням, екранованих та ізольованих від землі для виключення наведень. Коло питань для досліджень може бути значно розширено за умови використання вже встановлених об'єктів – експериментальної повітряна лінія напругою 220 кВ на 9 залізобетонних опорах; кабельної лінія завдовжки 600 м; стенду динамічних і термічних випробувань, обладнаного схемою для отримання струмів промислової частоти величиною до 4 кА при напрузі 0,4 кВ; на полі складного сітчастого заземлювального пристрою покладено 120 погонних метрів залізобетонних лотків для укладання в них кабелів зв'язку та керування; двох додаткових генераторів імпульсних напруг 1,6 МВ і 1 МВ (останній допускає транспортування до об'єктів натурних випробувань за межами лабораторії); випробувальних трансформаторів ІОМ-100/100.
  • Ескіз
    Документ
    Использование вертикальных заземлителей повьішенной проводимости растеканию в условиях действующих электроустановок
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Бондаренко, Владимир Емельянович; Федосеенко, Елена Николаевна; Старков, Константин Александрович; Ганус, Алексей Иванович
    Предлагается техническое решение реконструкции заземляющих устройств действующих электроустановок с целью приведения величин нормируемьіх параметров к допустимьім значениям. Проведеньї теоретические исследования с использованием метода наведенных потенциалов и методов расчета разветвленньїх электрических цепей с распределенньїми параметрами для расчета электрического поля и сопротивления сложного неэквипотенциального заземлителя в земле с двухслойной структурой. Разработанньїе электродьі повьішенной проводимости растеканию смонтированьї как зкспериментальньїе образцьі и участвуют в формировании электрических характеристик заземляющего устройства.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние защищенного подхода на выбор расчетного тока однофазного короткого замыкания в электрических высоковольтных сетях
    (НТУ "ХПИ", 2016) Нижевский, Илья Викторович; Нижевский, Виктор Ильич; Березка, Сергей Константинович; Бехруз, И.; Насриддини, Саид
    Исследовано влияние длины пролета и числа опор защищенного подхода примыкающих к подстанции линий электропередачи на выбор расчетного тока однофазного короткого замыкания в электрической высоковольтной сети. Показано, что рост длины пролета и (или) сопротивления заземлителя опоры увеличивает сопротивление заземления системы “трос-опоры”. Использование результатов исследований позволяет более точно определять значение расчетного тока однофазного короткого замыкания.
  • Ескіз
    Документ
    Определение степени влияния электромагнитных эффектов молнии на оборудование объектов энергетики
    (НТУ "ХПИ", 2013) Глебов, О. Ю.; Князев, Владимир Владимирович; Колиушко, Георгий Михайлович
    Рассмотрено примеры использования двух разработанных методов для определения каналов растекания тока молнии по гальваническим связям на типовых объектах. Доказана эффективность использования этих методов при прогнозировании параметров электромагнитных помех, поступающих на входы аппаратуры, при вероятных ударах молнии в элементы объекта.