Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка процесу економічного реформування України
    (НТУ "ХПІ", 2018) Назаренко, Олена Василівна; Решетняк, Наталя Борисівна; Єгорова, Юлія Валеріївна
    Динаміка оцінок міжнародних рейтингових агентств процесу проведення економічних реформ в Україні за щорічними звітами свідчить про те, що за останні десять років Україна не досягла помітного прогресу в реформуванні економіки. За визначенням експертів Європейської бізнес-асоціації лише в 2017 році позиція України вийшла з негативної площини. За даними рейтингу легкості ведення бізнесу згідно з докладом "Doing Business-2018" Всесвітнього банку, Україна знаходиться на 76 місці. У рейтингу глобальної конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму, який оцінює потенціал росту економіки країн у середньо- та довгостроковій перспективах, на теперішній час Україна займає 81 місце зі 137 країн. Серед найбільш проблемних факторів, що впливають на бізнес в Україні, виділяються корупція, політична нестабільність, інфляція, неефективність управління, складний доступ до фінансування. Внутрішньою реакцією бізнес-середовища країни на соціально-економічні процеси всередині країни є масова трудова міграція за кордон, яка зростає і наближається до критичної межі. Серед потенційних трудових мігрантів майже половина – віком від 18 до 29 років. Додатковим ризиком для українського ринку праці є збільшення кількості студентів, що навчаються за кордоном. Головною причиною, через яку українці продовжують їхати на заробітки і на постійне проживання за кордон, є різниця в оплаті праці. Необхідно проводити реформи з перетворення України на дійсно динамічну економіку з високим попитом на робочу силу з адекватною зарплатою. Найкраще можливе рішення накопичених проблем – це залучення до органів державного управління нових молодих спеціалістів. Стверджується, що покращення результатів запроваджуваних реформ, яке відобразиться у підвищенні рейтингових оцінок міжна родних агентств, може бути пов'язаним тільки з інноваційно-інвестиційним розвитком та проведенням промислової політики, спрямованої на пріоритетні кластери економіки. Одним із показових прикладів кластерної регіональної економіки є економіка Європейського Союзу. Пропонується формувати кластери в Україні у високотехнологічних галузях економіки: авіакосмічній, машинобудівній, виробництві сільськогосподарської техніки. В процесі економічних реформ Україна має в першу чергу покладатися на себе. Реформи мають доповнювати одна одну і сприяти якісним змінам.
  • Ескіз
    Документ
    Інвестиційна привабливість підприємства як об'єкт оцінювання
    (НТУ "ХПІ", 2017) Краснокутська, Наталія Станіславівна; Струк, Владислав Васильович
    У статті розглянуто теоретико-економічна сутність поняття "інвестиційна привабливість підприємства" на основі узагальнення наявних трактувань та визначено його основні змістові характеристики. Приведені методики оцінки інвестиційної привабливості країни та важливість оцінки для інвесторів, при виборі країни інвестування. Проаналізовано науково-методичні підходи до оцінки інвестиційної привабливості підприємства та виділено їх оснівні переваги та недоліки. Узагальнено послідовність основних етапів оцінки інвестиційної привабливості підприємства. Сформовано перелік найбільш загальних процесів інформаційно-аналітичного забезпечення щодо оцінки інвестиційної привабливості підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Скоринг ценных бумаг с использованием программного продукта “Stock Exchange DSS“
    (НТУ "ХПІ", 2016) Гужва, Виктор Алексеевич; Соколова, Анастасия Геннадьевна; Косталан, Владислав Олегович
    Предложена методика портфельной оптимизации, которая является альтернативной по отношению к классической. Методика основана на модели скоринга ценных бумаг, представленной в виде формулы свёртки нормированных оценок доходности, риска и ликвидности ценных бумаг. Результатом расчёта по этой модели для каждого вида ценных бумаг является коэффициент инвестиционной привлекательности, пропорционально значению которого определяются доли ценных бумаг в портфеле.
  • Ескіз
    Публікація
    Аналіз існуючого інвестиційного клімату в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2015) Чайкова, Олена Ігорівна; Євдокіменко, Юлія Сергіївна; Бобровський, М. В.
    У статті розглянуто питання існуючого інвестиційного клімату України, зокрема її місце в міжнародному дослідженні Світового банку за індексом «Ведення бізнесу» та оцінка інвестиційної привабливості України Європейською Бізнес Асоціацією. Визначено обсяги іноземних інвестицій, основні країни-інвестори України та галузі економіки, у які ці інвестиції спрямовані. Зроблено висновки, що галузями економіки, які потребують значного вливання інвестиційного капіталу, є передусім агропромисловий комплекс, енергетика, транспорт, зв’язок та морська галузь.
  • Ескіз
    Публікація
    Аналіз існуючого інвестиційного клімату в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2015) Чайкова, Олена Ігорівна; Євдокіменко, Ю. С.; Бобровський, М. В.
    У статті розглянуто питання існуючого інвестиційного клімату України, зокрема її місце в міжнародному дослідженні Світового банку за індексом «Ведення бізнесу» та оцінка інвестиційної привабливості України Європейською Бізнес Асоціацією. Визначено обсяги іноземних інвестицій, основні країни-інвестори України та галузі економіки, у які ці інвестиції спрямовані. Зроблено висновки, що галузями економіки, які потребують значного вливання інвестиційного капіталу, є передусім агропромисловий комплекс, енергетика, транспорт, зв’язок та морська галузь.
  • Ескіз
    Документ
    Інвестиційна привабливість машинобудівних підприємств для іноземних інвесторів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Тютюнник, І. В.; Міщенко, Володимир Акимович
    У статті досліджуються проблеми формування інвестиційної привабливості машинобудівної галузі України. Проведений аналіз динаміки прямих іноземних інвестицій у машинобудівну промисловість. Наведені найбільш важливі проблеми фінансового стану машинобудування та можливі напрями розвитку галузі. Запропоновані заходи для вирішення певних питань з підвищення інвестиційної привабливості галузі. Наведені перспективи розвитку машинобудівної галузі України.
  • Ескіз
    Документ
    Умови формування інвестиційної привабливості промислових підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2012) Чуприна, Н. М.
    В роботі проаналізована трансформація мотивації стратегічних інвесторів в підприємства промисловості України. Виявлено параметри інвестиційних стратегій на різних стадіях життєвого циклу інвестиційних ресурсів що дозволяє розробити оптимальну, як для інвесторів, так і для підприємства інвестиційну стратегію залучення коштів.
  • Ескіз
    Документ
    Иностранные инвестиции в Украине: проблемы и перспективы
    (НТУ "ХПИ", 2012) Нащекина, Ольга Николаевна; Белякова, О. Г.
    В статье рассмотренные основные проблемы и перспективы привлечения иностранных инвестиций в Украину. Проанализированы статистические данные, которые отражают динамику иностранных инвестиций. Обнаружены основные проблемы, которые препятствуют увеличению иностранных инвестиций. Обоснована значимость иностранных инвестиций, как фактора социально-экономического развития страны.
  • Ескіз
    Документ
    Моніторинг факторів впливу на інвестиційну привабливість підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Сергієнко, Т. Б.
    У статті проведено моніторинг зовнішніх і внутрішніх факторів інвестиційної привабливості підприємства, систематизовані фактори впливу на інвестиційну привабливість та їх показники, розроблені рекомендації щодо шляхів розрахунку цих показників.
  • Ескіз
    Публікація
    Проблеми інвестиційного клімату
    (НТУ "ХПІ", 2013) Брінь, Павло Володимирович; Акулова, М. В.
    У статті досліджені проблеми інвестиційного клімату, зокрема, теоретичні аспекти, проаналізовано сутність поняття «інвестиційний клімат», основні показники що характеризуюсь його, проаналізовано особливості та значення інвестиційного клімату в Україні.