Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Автоматичне керування режимами роботи комбінованої електроенергетичної системи з відновлюваними джерелами енергії
    (НТУ "ХПІ", 2017) Солдатенко, Валентин Петрович; Плєшков, Сергій Петрович
    Запропоновано новий підхід до автоматичного керування режимами роботи комбінованої електроенергетичної системи з відновлювальними джерелами енергії, який враховує вплив генерованої потужності на рівні усталеного відхилення напруги. Показано, що для врахування такого впливу задачу автоматичного керування режимами роботи комбінованої електроенергетичної системи найдоцільніше інтерпретувати як задачу багатокритеріальної оптимізації. Обґрунтування метод вирішення задачі багатокритеріальної оптимізації, в повній мірі враховує вплив відновлюваних джерел енергії на показники якості електричної енергії.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимальне керування режимами напруг низьковольтних розподільних електричних мереж із використанням регулюючих пристроїв силових трансформаторів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Плєшков, Петро Григорович; Леванцова, Юлія Анатоліївна; Зінзура, Василь Васильович
    Запропоновано підхід до автоматичного керування режимами напруг розподільних електричних мереж, що містять силові трансформатори з безконтактними пристроями регулювання напруги під навантаженням, який базується на вирішенні задачі багатокритеріальної оптимізації. Розроблено структурну схему системи автоматичного керування та її комп’ютерну імітаційну модель. Результати проведених досліджень ефекту від застосування розробленої системи автоматичного керування показали, що застосування цієї системи дозволяє досягти одночасного зниження рівнів усталеного відхилення та несиметрії напруг в мережі.
  • Ескіз
    Документ
    Структурно-функціональне моделювання процесу проектування верстатних пристроїв
    (НТУ "ХПІ", 2017) Іванов, Віталій Олександрович; Карпусь, Владислав Євгенович; Ващенко, Світлана Михайлівна; Заяць, Йожеф; Кармаза, Андрій Іванович
    Забезпечення механічної обробки деталей на металорізальних верстатах неможливе без застосування верстатних пристроїв. Вони є невід’ємною частиною замкненої технологічної системи «верстат – верстатний пристрій – різальний інструмент – заготовка» та чинять знач-ний вплив на точність та якість обробки поверхонь деталей машин. У роботі визначено структурні етапи процесу проектування верстатних пристроїв і виявлено інформаційні зв’язки між ними для забезпечення комплексного підходу. Розроблено структурно-функціональну модель процесу проектування верстатних пристроїв, яка передбачає технологічний аналіз об’єкту обробки, синтез та оптимізацію компонувань верстатних пристроїв, інженерно-виробничий аналіз системи «верстатний пристрій – заготовка» для заданих виробничих умов, а також виявлено функціональні та інформаційні зв’язки між етапами, що дозволяє реалізувати комплексний підхід до проектування верстат-них пристроїв.
  • Ескіз
    Документ
    Генетичні алгоритми для задач багатокритеріальної оптимізації в мережах адаптивної маршрутизації даних
    (НТУ "ХПІ", 2013) Колесніков, К. В.; Карапетян, А. Р.; Царенко, Т. А.
    Представлені існуючі підходи і методи застосування генетичних алгоритмів для рішення задач багатокритеріальної оптимізації. Розглянуто можливість формалізації багатокритеріальної задачі пошуку оптимальних шляхів у корпоративній комп’ютерній мережі. Проаналізовано обчислювальну складність генетичного алгоритму пошуку оптимальних шляхів на графі.
  • Ескіз
    Документ
    Многокритериальная оптимизация содержания проекта
    (НТУ "ХПИ", 2014) Кононенко, Игорь Владимирович; Колесник, Мария Эдуардовна; Лобач, Елена Владимировна
    В работе приведены результаты применения компьютерной программы "PTCQR Project Scope Optimization" для решения тестовой и реальной задачи оптимизации содержания проекта по критериям прибыль, время, стоимость, качество, риски. Реальная задача решена при нечетких исходных данных. Показано, что применение разработанных моделей и методов, которые реализованы в компьютерной программе, позволяет сокращать объем перебора вариантов по сравнению с полным перебором.
  • Ескіз
    Документ
    Многокритериальная оптимизация в задачах управления
    (НТУ "ХПИ", 2013) Муниб, М. Б.
    Задачи управления решаются на основе многокритериальной оптимизации. Разработана последовательность действий, формализующих решение задачи управления. Предлагается три основных метода применения многокритериальной оптимизации, основанных на искусственном слиянии нескольких выбранных показателей в один. Это метод минимизации и максимизации, «метод последовательных уступок» и метод, предложенный И. Никовским.