Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Про динамічний ефект несиметрії силової характеристики коливальної системи при імпульсному навантаженні
    (НТУ "ХПІ", 2018) Ольшанський, Василь Павлович; Ольшанський, Станіслав Васильович
    Описано динамічний ефект несиметрії силової характеристики коливальної механічної системи з одним ступенем вільності при короткочасному силовому імпульсному навантаженні. Він полягає в тому, що максимальні переміщення системи у напрямі дії прикладеного імпульсу менші, ніж протилежні за напрямом максимальні переміщення розвантаженої системи, при її вільних коливаннях. Показано, що умови прояву ефекту пов'язані не тільки з власними параметрами коливальної системи, а й з тривалістю імпульса. Розглянуто дію двох варіантів силових імпульсів. Перший прямокутний, а другий – у вигляді однієї півхвилі синусоїди.
  • Ескіз
    Документ
    Форми і критерій пов'язаності коливань планетарного колісного редуктора
    (НТУ "ХПІ", 2015) Гутиря, С. С.; Яглінський, Віктор Петрович; Чанчин, А. М.
    На основі розробленої моделі визначення спектру головних частот планетарного колісного редуктора (ПКР) визначено форми коливань, досліджено пружні зв’язки між парціальними системами. Встановлено суттєве зниження перших двох головних частот при збільшенні числа сателітів, а також за наявності тріщини в епіциклі. Вищі частоти практично не змінюються. Підвищення жорсткості опор сателітів зменшує критерій пов’язаності коливань поступальних парціальних систем сателітів з обертальними удвічі, що сприяє послабленню пружних зв’язків коливальної системи ПКР. Аналогічний, але значно менший ефект спричиняє зниження куту зачеплення.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование мощности электромагнитных модуляторов вибраций
    (НТУ "ХПИ", 2014) Божко, А. Е.; Иванов, Е. М.; Иванова, З. А.; Мягкохлеб, К. Б.
    В данной работе осуществляется попытка более детально определить энергетические показатели электромагнитных вибровозбудителей, находящих широкое применение в технологических процессах уплотнения сред, для передвижения в конвейерах материалов, в испытательных стендах и т.д. Энергетические показатели определяются с учетом вибрационного движения массы и потерь, возникающих в электрической и механической частях. Эти результаты необходимы для оптимального выбора управляющего устройства по энергетическим показателям.
  • Ескіз
    Документ
    Определение устойчивости колебательных механических систем
    (НТУ "ХПИ", 2013) Божко, А. Е.; Иванов, Е. М.; Иванова, З. А.
    Анализируется возможность предварительного определения устойчивости колебательных систем с n-степенями свободы на основе структурной теории, так как наличие положительных обратных связей в структурах могут приводить к неустойчивым режимам работы колебательных систем.