Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Публікація
    Синергетичний підхід до оптимізації інвестиційних бізнес-процесів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Кочетова, Тетяна Іванівна; Яцина, Вікторія Валентинівна
    У статті проаналізовано необхідність багатокритеріального обґрунтування інвестиційних проектів, що вимагає застосування синергетичного підходу до його вирішення. Виявлено недоліки методичних аспектів щодо оцінки інвестиційних проектів, які ґрунтуються на використанні декількох способів розрахунків одного економічного показника для вибору найбільш ефективного варіанту. Дocлiджено теоретичніi практичні заcади застосування багатоцільового синергетичного підходу до вирішення завдання оптимізації інвестиційних бізнес-процесів. Розглянуто сутність та зміст поняття «синергетика». Зазначено, що синергетичний ефект від реалізації інвестиційних завдань є багатоаспектним і багатоцільовим, тому кількісно його доцільно представляти вектором, компонентами якого є економічні, фінансові, соціальні, екологічні та інші показники режимів взаємодії елементів аналізованої системи. В основу запропонованої концепції синергетичного ефекту бізнес-проекту покладено таку додаткову складову ефекту, що є результатом узгодженого і одночасного обліку всіх або більшої частини ключових факторів на етапі його обґрунтування. На основі аналізу методів оцінки ефективності бізнес-проектів, з метою вирішення завдань в багатоцільовий постановці розроблена економіко-математична модель оцінки ефективності інвестиційних проектів. Особливістю розрахунку є вибір з сукупності бізнес-проектів оптимального шляхом прийняття в якості домінуючого будь-якого критерію оптимальності. Запропонована модель дає можливість визначити оптимальні розміри платежів інвестиційної та доходної частин проекту, а також встановлену інвестором норму його прибутковості як рішення задач оптимізації. В якості критеріїв оптимальності обрані чиста приведена вартість, індекс рентабельності і дисконтований термін окупності капітальних вкладень. Доведено, що запропонованій підхід до оцінки інвестиційних проектів на підставі багатокритеріальності дозволяє врахувати сукупність взаємопов’язаних показників для прийняття остаточного рішення, що відповідає поставленій меті і істотно знижує ризик інвестора.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження особливостей впровадження сонячних електростанцій в Україні та їх впливу на роботу електроенергетичних систем
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Довгалюк, Оксана Миколаївна; Безкостний, Павло Ігорович
    Розглянуто світові тенденції в розвитку геліоенергетики, виявлені основні фактори, що стимулюють впровадження і подальший розвиток геліоенергетики в Україні. Розглянуто напрямки використання сонячної енергії та способи її перетворення в теплову і електричну. Виконано аналіз потенціалу, умов і особливостей розвитку сонячної енергетики в Україні на сьогоднішній день. Виділено основні напрямки і перспективи подальшого розвитку сонячної енергетики України. Запропоновано методику оцінки економічної ефективності використання сонячних електростанцій, яка дозволяє кількісно оцінити можливості використання сонячної енергії. Розроблено алгоритм вибору структури та комплектації сонячних електростанцій.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення економічної ефективності роботи комунального підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2018) Опарій, Євгеній Олександрович; Корольова, Оксана Олександрівна
    Фінансове становище підприємства допомагає визначити конкурентоспроможність і потенціал в діловому співробітництві, є гарантом ефективної реалізації економічних інтересів всіх учасників діяльності як самого підприємства, так і його партнерів. В результаті аналізу виявлені вразливі місця, що потребують особливої уваги. Нерідко виявляється достатнім виявити ці місця, щоб розробити заходи щодо їх ліквідації. Була запропонована інвестиційна програма щодо підвищення ефективності діяльності комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" м. Южноукраїнськ Миколаївської області.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка ефективності автоматизованої системи моніторингу технічного стану обладнання тягових підстанцій
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сиченко, Віктор Григорович; Міронов, Д. В.
    На сьогоднішній день ситуація в електроенергетичній інфраструктурі залізничного транспорту України досить складна: значна частина обладнання, що знаходиться в експлуатації, вже вичерпала свій ресурс і потребує заміни або поетапної реконструкції та оновлення. Розвиток швидкісного і високошвидкісного руху та зростання його інтенсивності вимагають впровадження нових методів діагностики технічного стану обладнання та вдосконалення існуючої системи технічного обслуговування та ремонту пристроїв електропостачання. При цьому постає важливе питання оцінки ефективності та доцільності впровадження даних методів. В даній роботі проведена оцінка ефективності автоматизованої системи моніторингу технічного стану обладнання тягових підстанцій. Розраховані фінансові витрати на впровадження даного комплексу та строк його окупності при технічному обслуговуванні швидкодіючих вимикачів постійного струму ВАБ-43.
  • Ескіз
    Документ
    Выбор критерия оценки эффективности трансфера объектов интеллекутальной собственности
    (НТУ "ХПИ", 2009) Маслак, Ольга Ивановна; Смоляр, Л. Г.; Ткачев, Максим Михайлович
    Рассмотрены вопросы обоснования экономического критерия при выборе варианта коммерциализации объектов интеллектуальной собственности на промышленных предприятиях и в организациях.
  • Ескіз
    Документ
    Marketing characteristics of the innovation and investment activity of the enterprise
    (НТУ "ХПІ", 2016) Pererva, P. G.
    Studied marketing characteristics of the innovation and investment activity of industrial enterprise. It is proved that wines characteristics of the demand for innovation is the speed at which innovation spreads among the companies. This parameter characterizes increase of the new product, increasing demand, winning it all new and new areas of consumption it is Proposed to divide innovations into two groups: with extensive and intensive nature of distribution in the market. The intensity and extensiveness of distribution are to avoid the most progressive scientific and technical ideas after its practical materialization in a specific product. In the initial stages of the innovation life cycle to a greater extent inherent in the intensive propagation and then to an increasingly greater extent manifested extensive that by the end of the life cycle of innovation already is usually determining. The main factors that determine the size of market demand for new products. Special attention is paid to the size of the firm, the payback period of innovation, the existence of the patent system, the characteristics of the market segment.
  • Ескіз
    Документ
    Економічна ефективність переобладнання мобільної техніки для роботи на природному газі
    (НТУ "ХПІ", 2015) Захарчук, О. В.
    Визначено економічну ефективність переобладнання сільськогосподарської техніки для роботи на природному газі, враховуючи аспекти переобладнання техніки та забезпечення її паливом. Основним критерієм економічної ефективності використання техніки з газовими двигунами є зменшення витрат на паливо. Для забезпечення техніки природним газом в умовах сільськогосподарського господарства можливо застосування пересувного автомобільного газового заправника. Річний економічний ефект від експлуатації парку техніки з газовими двигунами буде 48943 грн. Термін окупності інвестицій – 5 років.
  • Ескіз
    Документ
    Проект пинч-реконструкции действующей установки стабилизации нефти
    (НТУ "ХПИ", 2014) Ульев, Леонид Михайлович; Кержакова, Марина Александровна
    В данной работе определяется энергосберегающий пинч-потенциал и целевые энергетические значения процесса стабилизации нефти на одноколонной установке. Синтезированэнерготехнологическая схема интегрированного процесса, срок окупаемости, при внедреникоторой будет равен около полугода
  • Ескіз
    Документ
    Пинч-интеграция блока каталитического риформинга на установке Л-35-11/600
    (НТУ "ХПИ", 2013) Ульев, Леонид Михайлович; Нечипоренко, Дарина Дмитриевна; Валенова, О. Ю.
    В работе выполнена пинч-интеграция блока каталитического риформинга на установке Л-35-11/600. С помощью методов пинч-проектирования построена сеточная диаграмма предложенного проекта рекуперации тепловой энергии. На основе сеточной диаграммы системы рекуперации предложена энерготехнологичная схема блока каталитического риформинга, в которой значительно увеличена мощность рекуперации. Также в работе описаны затраты на проектирование и срок окупаемости данного проекта.