Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • Ескіз
    Документ
    Розробка комплексної методики ідентифікації екологічної відповідності за станом системних об'єктів
    (НТУ "ХПІ", 2014) Козуля, Тетяна Володимирівна; Білова, Марія Олексіївна
    У статті надані основні аспекти необхідності удосконалення методичного забезпечення оцінки стану складних об’єктів, що базується на теорії компараторної ідентифікації. Запропоновані підходи до створення комплексної методики для ідентифікації вагомих факторів порушення екологічної відповідності, ідентифікації рівня екологічності природно-техногенних систем і оцінки екологічної якості різного рівня дослідження об’єктів. У роботі запропоновано застосування методу головних компонент як першочергового етапу аналізу загального стану контрольованої системи, алгоритмічне забезпечення його реалізації у комплексі з методом компараторної ідентифікації. Отримані та проаналізовані результати практичної реалізації удосконаленої методики при дослідженні екологічного стану регіонів України. Визначені перспективи подальших досліджень, що передбачають аналіз більшої кількості даних і розділення їх за напрямками (екологічний, економічний, соціальний) з виявленням вагомих факторів екологічної небезпеки, що потребують управлінського регулювання.