Вісник № 48

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/10966

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 21
  • Ескіз
    Документ
    Использование новых жировых ингредиентов в производстве хлебобулочных изделий
    (НТУ "ХПИ", 2014) Калина, В. С.; Мыколенко, С. Ю.; Луценко, М. В.
    В статье приведены результаты исследований влияния жировых ингредиентов (нерафинированное и рафинированное жирное кориандровое масло) на качество хлебобулочных изделий, также описаны зависимости характеристик готовой продукции от различного процентного внесения исследуемых рецептурных компонентов. Установлено методом бальной оценки, что использование нерафинированного и рафинированного жирного кориандрового масла в технологии хлебобулочных изделий оказывает влияние на органолептические показатели готовых изделий и структурно-механические свойства мякиша. Стандартными методами определены физико-химические показатели хлебобулочных изделий (влажность, кислотность, пористость). Из.: 2. Библиогр.: 12.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз концептуальних принципів «бар’єрних» технологій
    (НТУ "ХПІ", 2014) Баль-Прилипко, Л. В.; Леонова, Б. І.
    В статті представлено аналітичний огляд концептуальних принципів «бар’єрних» технологій, проведено оцінку перспективності їх практичної реалізації, висвітлено основні принципи оптимальної комбінації «бар’єрів» для створення синергетичного ефекту, з метою використання фундаментальних основ при розробці сучасних інноваційних технологій якісних та безпечних м’ясних продуктів, констатовано, що основні принципи «бар’єрів» можуть бути легко впроваджені в уже існуючі технологічні процеси виробництва м’ясних продуктів.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование термотропных перестроек гемоглобина
    (НТУ "ХПИ", 2014) Пих, Л. А.; Тимченко, Н. Н.; Новикова, В. Е.
    Проведены исследования спектроскопических характеристик гемоглобина в интервале температур +5-+38оС. Рассмотрены температурные диапазоны, при которых происходит изменение конформации белка и содержания различных форм гемоглобина. При повышении температуры в эритроцитах и гемолизате наблюдается тенденция к уменьшению содержания оксиформы гемоглобина и увеличению содержания дезокси- и метформ гемоглобина, в гемолизате эта тенденция более выражена. Процесс перехода оксиформы в другие формы гемоглобина наблюдается при температурах выше +30оС для суспензии эритроцитов, выше +20оС для гемолизата и после +30-+35оС для гемоглобина. Библиогр.: 10 назв.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження реакції озону з метилфенілкарбінолом в оцтовій кислоті
    (НТУ "ХПІ", 2014) Бушуєв, А. С.; Колбасюк, О. О.; Галстян, Г. А.
    Досліджено реакцію озону з метилфенілкарбінолом – напівпродуктом реакції окиснення етилбензену. Показано, що при температурі 15оС озон реагує переважно по бічному ланцюгу з утворенням ацетофенону (95%) і лише ~5% метилфенілкарбінолу руйнується за ароматичним кільцем. З підвищенням температури кількість ацетофенону зменшується, переважно за рахунок його подальшого окиснення до бензойної кислоти. Вивчена макрокінетика процесу, запропонована хімічна схема перетворень, яка задовільно пояснює одержані експериментальні дані.
  • Ескіз
    Документ
    Применение методов термодинамики необратимых процессов для описания закономерностей выделения водорода в реакциях взаимодействия алюминиевых сплавов с водой
    (НТУ "ХПИ", 2014) Добрицкая, Наталья Федоровна; Трошенькин, В. Б.
    В статье проанализированы преимущества и недостатки методов термодинамики необратимых процессов и диффузионной кинетики, описывающих закономерности выделения водорода в реакциях взаимодействия алюминиевых сплавов с водой. Предложено принять за меру движущей силы реакции химический потенциал, а факторы, тормозящие процесс, могут быть приравнены к трению. Для соблюдения баланса прихода и отвода тепла скорость выделения водорода следует определять в два этапа. На первом этапе необходимо оценить интенсивность теплоотдачи и по ней найти количество выделяемого водорода в единицу времени. На втором этапе та же скорость рассчитывается в зависимости от располагаемого химического потенциала с учетом кинетического, адсорбционного и диффузионного сопротивлений. Причем химический потенциал определяется для поверхностных слоев. Библиогр.: 35 назв.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання УФ-випромінювання при бактерицидному знезараженні води
    (НТУ "ХПІ", 2014) Семенов, А. О.; Сахно, Т. В.; Кобищан, Г. Д.
    В роботі представлені результати поширення УФ-випромінювання в воді. Сформовані основні загальні критерії для розробки і проектування УФ-установок для бактерицидного знезараження води. Наведена залежність інтенсивності випромінювання від коефіцієнта проникності. На основі проведених досліджень запропоновано гідродинамічну модель, яка дає можливість розрахувати ефективну дозу бактерицидного знезараження. Запропонована модель враховує чутливість мікроорганізмів до УФ-випромінювання і конструктивні особливості установки.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи розвитку систем підтримки прийняття рішень в організації вагонопотоків
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мазуренко, О. О.
    Розглянуто можливість розробки системи підтримки прийняття рішень при оперативному управлінні організацією вагонопотоків. Дана система повинна базуватися на існуючих автоматизованих системах, використовувати їх інформаційну базу. Крім цього система підтримки прийняття рішень повинна оцінити всі можливі варіанти за допомогою імітаційного моделювання та запропонувати раціональне рішення з урахуванням всіх впливаючих факторів. Іл.: 2. Бібліогр.: 16 назв.
  • Ескіз
    Документ
    Математична модель коливань вантажу при повороті крана як безпека устаткування
    (НТУ "ХПІ", 2014) Янчик, Олександр Григорович; Градиський, Юрій Олександрович
    В статті розглянута розрахункова схема стрілової системи крана з двома ступенями свободи в умовах рівномірного і нерівномірного нерівноприскореного повороту. Проведено дослідження впливу відцентрованих сил коливання вантажу, при цьому сформульована та запропонована математична модель, яка є частиною узагальненої моделі крану. Встановлені зони безпечних амплітуд коливань і безпечних зон експлуатації таких кранів з позиції виключення порушень техніки безпеки при використання стрілових систем кранів. Запропоновано внесення змін до технологічних карт вантажно-розвантажувальних робіт з метою підвищення рівня безпеки устаткування. Іл.: 3. Бібліогр.: 11 назв.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання системи GI /G/ c/ 0 / L / /G методом Монте-Карло
    (НТУ "ХПІ", 2014) Пустова, С. В.
    Використовуючи метод Монте-Карло, було розроблено алгоритм моделювання СМО типу GI /G/ c/ 0 / L / /G, тобто багатоканальної системи обслуговування із загальним вхідним потоком вимог, загальними часами обслуговування, орбітою обмеженої ємності та загальним розподілом інтервалів часу між надходженнями повторних вимог до системи з орбіти. Наведено розроблений алгоритм статистичного моделювання залежності кількості вимог в системі масового обслуговування типу GI /G/ c/ 0 / L / /G від часу. Зобр.: 2. Бібліогр.: 13 назв.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація параметрів нового конструктивного елементу з метою підвищення стійкості меблевих тканин до тертя
    (НТУ "ХПІ", 2014) Сорокіна, С. В.; Акмен, В. О.; Афанасьєва, В. А.
    У зв’язку з наявністю проблеми швидкого зношування мякого елементу диванів протягом сну, запропоновано параметри нового конструктивного элемента з метою зменшення навантаження тертя на тканеве покриття. Шляхом математичного комп'ютерного моделювання, за допомогою методу кореляційно-регресивного аналізу проведено оптимізацію параметрів розміру та маси конструктивного елементу та обрано найбільш оптимальне значення ваги нового елементу, яка складає 4,7 кг при щільності використаного матеріалу– 252 кг/м3 та розмірах 55*241*18 см. Іл.: 5. Бібліогр.: 3. назв.