Вісник № 49

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/12915

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 20
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз методичного забезпечення комплексної оцінки стану природно-техногенних комплексів
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ємельянова, Дар'я Ігорівна
    У статті розроблено алгоритмічне забезпечення встановлення рівня екологічності систем навколишнього природного середовища і процесів в них. Надане алгоритмічне забезпечення дозволяє встановити негативні фактори порушення гомеостазу природно-техногенних комплексів, надати комплексну оцінку екологічної якості природно-техногенних об’єктів. Відповідно до алгоритму оцінки якості складного систем-системного утворення з використанням MIPS-чисел, ризик-характеристик щодо стану об’єктів і процесів, пов’язаних з порушенням їх екологічності, надано комплексну оцінку території дослідження. Комплексна оцінка екологічності на рівні системних об’єктів дозволяє при визначенні рівня безпечності ситуації за результатами моніторингу факторів порушення рівноваги урахувати трансформаційні процеси дестабілізації екологічної безпеки, що дає підстави для встановлення комплексного механізму управління якістю техногенно-навантажених територій.
  • Ескіз
    Документ
    Особенности получения стеклокристаллических материалов с низким ТКЛР в системе PbO-ZrO2-R2O3-SiO2
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2014) Воронов, Геннадий Константинович
    В статье рассмотрена возможность создания стеклоприпоев с низким коэффициентом линейного расширения и температурой наплавления для спаивания деталей микроэлектроники с высоким содержанием кремния. Установлены области стеклообразования в системе PbO–B2O3–Al2O3–ZrO2–SiO2 и характер распределения значений коэффициента линейного расширения стекла. Синтезированы образцы стекол, определена их способность к кристаллизации. Получены образцы стеклоприпоев и исследованы их технологические свойства. Сделаны выводы о возможности практического применения синтезированных стеклоприпоев.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні проблеми вуглевипалювання і піролізу деревини
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ведь, Валерій Євгенович; Миронов, Антон Миколайович
    Представлено історичний огляд розвитку способів вуглевипалювання. Розглянуто передумови для переходу між етапами технологій отримання деревного вугілля. Продемонстровано поступовість заміни старих способів вуглевипалювання більш актуальними методами піролізу деревини та деревних відходів. Наведено приклади використання деревного вугілля у житті сучасної людини. Показано його широке застосування у різних сферах народного господарства. Змальовано недоліки кустарних методів виробництва деревного вугілля. Означено проблеми, з якими стикаються виробники продуктів піролізу деревини. Встановлено необхідність створення більш досконалих технологій отримання деревного вугілля, які б забезпечували максимальну енергоефективність виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Енергозберігаючий потенціал процесів виділення бензол-толуол-ксилольної фракції та гідродеалкілата в процесі виробництва бензолу
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ульєв, Леонід Михайлович; Яценко, Оксана Олександрівна; Ільченко, М. В.
    Актуальність теми обумовлена тим, що зростання цін на енергію спонукає економніше використовувати енергоресурси, тому що рівень енерговитрат в значній мірі впливає на собівартість готової продукції. В роботі були виявлені недоліки існуючої теплообмінної системи, які призводять до збільшення енергоспоживання, розглянуто можливість поліпшення теплової інтеграції процесів виділення бензол-толуол-ксилольної фракції і гідродеалкілата в процесі виробництва бензолу. Визначено оптимальне значення мінімального температурного напору на теплообмінному обладнанні. У результаті впровадження проекту реконструкції споживання теплової енергії і охолоджуючої води може скоротитися на 10% і 30% відповідно.
  • Ескіз
    Документ
    Екстракція даних для теплоенергетичної інтеграції процесу стабілізації нафти на нафтовому промислі
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ульєв, Леонід Михайлович; Кержакова, Марина Олександрівна
    Стаття присвячена вивченню установки стабілізації нафти на нафтовому промислі. Легкі фракції нафти (вуглеводневі гази від етану до пентану) є цінною сировиною, з якого отримують такі продукти, як спирти , синтетичний каучук, розчинники, рідкі моторні палива, добрива, штучне волокно та інші продукти органічного синтезу, широко застосовуються в промисловості. Тому необхідно прагнути не тільки до зниження втрат легких фракцій з нафти, але і до збереження всіх вуглеводнів, видобутих з нафтоносного горизонту, для подальшої їх переробки. В статті наводиться короткий опис технологічного процесу стабілізації нафти. Визначені технологічні потоки і наведені їх основні характеристики. Складена таблиця потокових даних і побудована сіткова діаграма існуючого процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Екстракція даних для пінч-аналізу процесу атмосферної перегонки з блоком елзу на АВТ–А12/6 Саратовського НПЗ
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ульєв, Леонід Михайлович; Хіміч, О. І.; Каніщев, М. В.
    У статті проведено обстеження установки переробки нафти на установці АВТ–А12/6 Саратовського НПЗ, визначені потоки, які будуть використані під час теплової інтеграції процесу. Аналіз схеми, що існує, показав, що в даний час в теплообмінній системі установки значна частина теплової енергії передається між теплоносіями в умовах перехресного теплообміну та перенесенні теплової енергії через пінч. Для схеми, що існує збудована сіткова діаграма.
  • Ескіз
    Документ
    Некоторые вопросы энергосбережения и экологии производства стеклоэмалей
    (НТУ "ХПИ", 2014) Шалыгина, Оксана Владимировна
    В статье дана характеристика технологическому процессу производства эмалированных изделий, который включает производство стеклоэмалевых фритт, порошков, шликеров, смесей RTU и RTM, изготовление металлических заготовок и подготовку их поверхности перед эмалированием, нанесение, сушку и обжиг покрытий, показана их существенная ресурсо- и энергоемкость. Приведен анализ энерго- и ресурсопотребления в эмалировочной отрасли. Показано, что для достижения максимального эффекта ресурсоэнергосбережения актуальным является проведение модернизаций всех стадий производственного процесса эмалирования. Описаны основные приоритетные направления развития эмалировочной отрасти Украины с учетом опыта европейских предприятий и действующих отечественных и европейских стандартов.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні рішення при створенні біоактивних склокристалічних покриттів по титану медичного призначення
    (НТУ "ХПІ", 2014) Шадріна, Галина Миколаївна
    У статті наведено основні проблеми при створенні та довготривалому використанні біоактивних компонентів імплантатів кульшового суглобу та нижньої щелепи. Розглянуто шляхи покращення біосумісності та механічних характеристик існуючих матеріалів даного призначення. Встановлено, що сучасним вирішенням проблеми нестабільності імплантату є створення кальційсилікофосфатного склокристалічного покриття з об’ємно закристалізованою структурою. Запропоновано технологічну схему одержання біоактивних склокристалічних покриттів по титановим сплавам. Досліджено основні показники експлуатаційних, механічних та хімічних властивостей одержаних покриттів. Обгрунтовано можливість використання одержаних матеріалів на навантажувальних ділянках кістки.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка рівня резорбції та біологічної дії кальційсилікофосфатних склокристалічних матеріалів in vitro
    (НТУ "ХПІ", 2014) Саввова, Оксана Вікторівна
    Досліджено розчинність кальційсилікофосфатних склокристалічних матеріалів в фізіологічних рідинах. Встановлено, що дослідні матеріали мають низький рівень деструкції і можуть бути використані як медичні вироби. За результатами оцінки біологічної дії встановлено, що для даних матеріалів тенденція приросту маси в модельній рідини організму збільшується протягом 30–90 діб; крива приросту маси змінюється по параболічного закону з інтенсифікацією даного процесу в період від 90 до 180 діб. Встановлено можливість утворення апатитопо-дібного шару на поверхні резорбційних склокристалічних матеріалів in vitro. Підтверджено перспективність використання дослідних матеріалів як основи при отриманні біоактивних імплантатів в щелепно-лицевій хірургії та ортопедії для заповнення кісткових дефектів.
  • Ескіз
    Документ
    Науково-технологічні основи використання вторинних сировинних ресурсів олієжирової промисловості
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014) Петік, Павло Федорович; Федякіна, Зоя Павлівна
    У цій статті наведено аналіз науково-технічної літератури щодо використання вторинних ресурсів і відходів олієжирової промисловості: соняшникових шротів, гідратаційних осадів, соапстоків, відпрацьованих відбільних глин і фільтрувальних порошків, а також дезодораційних погонів, які утворюються під час видобування і рафінації соняшникової олії. Особливістю публікації є те, що в ній використано результати наукових досліджень аспірантів кафедри технології жирів і продуктів бродіння НТУ "ХПІ", у галузі розробки інноваційних технологій з утилізації жировмістивних відходів олієвидобування і жиропереробки.