Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/52055
Title: Формування ентропiйно-iнформацiйної оцінки вiдповiдностi стану складних об’єктів і знання-орієнтованих баз даних у межах моніторингових систем
Authors: Козуля, Тетяна Володимирівна
Моїсєєв, В. Ф.
Козуля, Марія Михайлівна
Савченко, Анатолій Вікторович
Keywords: інформаційно-методичне забезпечення; моніторингова інформація; ентропійна функція стану
Issue Date: 2018
Publisher: Навчально-науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" НТУУ "КПІ"
Citation: Формування ентропiйно-iнформацiйної оцінки вiдповiдностi стану складних об’єктів і знання-орієнтованих баз даних у межах моніторингових систем / Т. В. Козуля [та ін.] // Системні дослідження та інформаційні технології = System research & information technologies. – 2018. – № 2. – С. 99-110.
Abstract: Обґрунтовано знання-орієнтований підхід до оцінювання та прогнозування стану складних систем. Розглянуто продукційні системи вигляду «0-стан об’єкта (системи як складові) – процес (система процесів, оператор змін стану або його підтримання) – і-стан об’єкта (системи)», а також питання формування інформаційного забезпечення реалізації методичної бази аналізу складних моніторингових систем. Визначено основи інформаційно-ентропійного підходу до формування моделей об’єктів дослідження з метою об’єктивного аналізу стану системних утворень природно-техногенного походження з використанням знання-орієнтованих даних і здобування нових знань. Надано інформаційну систему для збирання та зберігання інформації про моніторинговий стан об’єкта дослідження, передавання даних для формування моделі, аналізу отриманих результатів і прийняття зваженого рішення.
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/52055
Appears in Collections:Кафедра "Програмна інженерія та інформаційні технології управління ім. проф. Дабагяна А. В."

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
SDIT_2018_2_Kozulia_Formuvannia.pdf337,18 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.