Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/53804
Title: Конспект лекцій з дисципліни "Технологічні основи електроніки". Частина 1
Authors: Зайцев, Роман Валентинович
Дроздов, Антон Миколайович
Зайцева, Лілія Василівна
Хрипунов, Геннадій Семенович
Keywords: конспект лекцій; електронні провідники; напівпровідникові сполуки; сублімація; перекристалізація; шліфування; механічна обробка кристалів; хімічне травлення; термічна дисоціація; типи дефектів
Issue Date: 2021
Publisher: ТОВ "Друкарня Мадрид"
Citation: Конспект лекцій з дисципліни "Технологічні основи електроніки" : для студентів спец. 153 "Мікро– та наносистемна техніка". Ч. 1 / уклад.: Р. В. Зайцев [та ін.] ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Харків : Мадрид, 2021. – 64 с.
Abstract: Мікроелектроніка як сучасний напрямок проектування та виробництва електронної аппаратури різного призначення є каталізатором науково-технічного прогрессу. Автоматизація виробництва, створення сенсорної техніки, розвиток автономних систем неможливі без використання інтегральниї мікросхем, мікропроцессорів та мікросборок. Технологія виготовлення виробів мікроелектроніки забезпечує в першу чергу високий рівень продуктивності праці, комплексну мініатюризацію елекронної апаратури, автоматики, обчислювальної техніки і включає в себе передовий досвід та досягнення багатьох галузей науки і техніки: від фізики взаємодії атомних та ядерних частинок з речовиною до мікрометалургії та приладобування. З кожним роком напівпровідники все більше проникають в різні галузі науки і техніки. З приладів, де використовуються напівпровідники, які вже завоювали собі місце в житті, можна назвати такі: 1. Випрямлячі змінного струму. 2. Діоди, тріоди та складніші кристалічні системи, застосовувані в приладах для радіозв’язку та телебачення. 3. Фото опори, фотодіоди, фото тріоди, вентильні фотоелементи, що використовуються в мікросхемах автоматики і телемеханіки, в пристроях, що керують атомно-енергетичними установками, рухом супутників Землі, космічних ракет і кораблів. 4. Термогенератори, фотоелементи, ядерні або атомні батареї, які безпосередньо перетворюють теплову, світлову і ядерну енергію в електричну. Вони є основою напівпровідникової енергетики. В рамках дисципліни розглядаються загальна характеристика технологічного процесу виготовлення напівпровідникових матеріалів, технологiя напівпровідникових та гібридних iнтегральних мiкросхем, основні технологічні базові процеси.
ORCID: orcid.org/0000-0002-6448-5938
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/53804
Appears in Collections:Кафедра "Фізичне матеріалознавство для електроніки та геліоенергетики"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
prohramy_2021_Tekhnoloh_osnovy_elektroniky.pdf673,57 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.