Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/55637
Название: Методичні вказівки до лабораторних робіт і самостійної роботи за темою "Оксосполуки: синтез, реакційна здатність та ідентифікація"
Авторы: Міхедькіна, Олена Йосипівна
Ларіна, Ганна Іванівна
Мельник, Ігор Іванович
Циганков, Олександр Валерійович
Ключевые слова: методичні вказівки; хімічні технології; реакція Канніццаро; йодоформна проба; утворення фенілгідразонів; синтез альдегідів
Дата публикации: 2021
Библиографическое описание: Методичні вказівки до лабораторних робіт і самостійної роботи за темою "Оксосполуки: синтез, реакційна здатність та ідентифікація" з навчальної дисципліни "Органічна хімія" [Електронний ресурс] : для студентів спец. 161 "Хімічні технології і інженерії", 162 "Біотехнологія та біоінженерія", 181 "Харчові технології", 185 "Нафтогазова інженерія та технології" / уклад.: О. Й. Міхедькіна [та ін.] ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Електрон. текст. дані. – Харків, 2021. – 42 с. – URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/55637.
Краткий осмотр (реферат): Лабораторні роботи за темою "Оксосполуки" виконуються студентами в межах програми дисципліни "Органічна хімія" з метою вивчення препаративних методів синтезу альдегідів і кетонів, їх ідентифікації та оцінки взаємозв’язку реакційної здатності карбонільних сполук із їх будовою. Альдегіди і кетони входять у важливий клас сполук органічної хімії "Карбонільні сполуки". Їх ще називають "Оксосполуки". Вони достатньо легко добуваються, мають високу реакційну здатність і тому схильні до великої кількості перетворень, у результаті яких можна синтезувати ряд нових сполук, у тому числі сполук із потенційною біологічною активністю. Реакційна здатність карбонільної групи основана на її полярності та поляризовності. Тому студенти, виконуючи якісні реакції на визначення карбонільної групи альдегідів і кетонів, а також виконуючи синтези похідних цих сполук, повинні засвоїти наступні закономірності хімії оксосполук: − висока реакційна здатність оксосполук у реакціях нуклеофільного приєднання обумовлена наявністю карбонільної групи; − підвищена у порівнянні з кетонами реакційна здатність альдегідів; − рухомість водню при α-вуглецевих атомах; − специфічні реакції альдегідів: легка окислюваність та реакції зі спиртами (утворення ацеталей). Студенти також познайомляться з методами виділення, очищення (перегонка, перекристалізація) і ідентифікації оксосполук за якісними реакціями та за визначенням температур плавлення отриманих похідних і порівнянні їх із даними літератури.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/55637
Располагается в коллекциях:Кафедра "Органічна хімія, біохімія, лакофарбові матеріали та покриття"

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
prohramy_2021_Oksospoluky.pdf1,3 MBAdobe PDFОткрыть
Показать полное описание ресурса Просмотр статистики  Google ScholarВсе ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.