2016

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21405

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Публікація
    Статистичне дослідження виробництва електроенергії в Україні за 2014-2015 р.
    (НТУ "ХПІ", 2016) Білоцерківський, Олександр Борисович
    Досліджено сучасний стан та тенденції розвитку електроенергетики України. Розглянуто виробництво електроенергії в Україні за кварталами 2014-2015 рр. Розраховано аналітичні показники ряду динаміки. З ряду динаміки виділено тренд, сезонну та випадкову складові. Побудовано одночленні та двохчленні регресійні моделі. Перевірено неавтокорельованість залишків, використовувався критерій Неймана. Зроблено точковий прогноз виробництва електроенергії на 2016 рік.
  • Ескіз
    Публікація
    Визначення вектору розвитку системи внутрішньофірмового трансферу технологій машинобудівного підприємства
    (НТУ"ХПІ", 2016) Маслак, Марія Володимирівна
    У статті розроблено методичні положення ідентифікації вектору розвитку системи внутрішньофірмового трансферу технологій господарюючого суб’єкта передбачає реалізацію низки етапів: формування системи індикаторів внутрішніх можливостей розвитку системи трансферу технологій, визначення найважливіших серед цих показників для конкретного підприємства на підставі побудови нелінійних багатофакторних регресійних моделей, визначення загального вектору розвитку системи трансферу технологій підприємства за допомогою порівняння внутрішніх можливостей її розвитку та рівня сприятливості зовнішнього середовища.
  • Ескіз
    Публікація
    Розвиток системи внутрішньофірмового трансферу технологій машинобудівного підприємства на основі сценарного підходу
    (НТУ "ХПІ", 2016) Маслак, Марія Володимирівна
    В статті доведено, що в рамках векторів розвитку (активний розвиток, антикризова програма, помірний розвиток, "кріогенна програма") доречно визначити сценарії розвитку системи внутрішньофірмового трансферу технологій машинобудівного підприємства на базі факторів, визначених шляхом побудови кореляційно-регресійних моделей. Запропоновано виокремлювати чотири базових сценарії розвитку системи трансферу технологій: "Оптимізація джерел фінансування", "Розвиток інтелектуально-кадрової складової системи трансферу технологій", "Розвиток виробничо-технологічної складової системи трансферу технологій", "Розвиток ринкової складової системи трансферу технологій".
  • Ескіз
    Публікація
    Планування та зонування торговельного залу
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кітченко, Олена Миколаївна; Борисюк, Олена Юріївна
    Пропонується комплекс заходів з планування та зонування торговельного залу для подальшого його застосування на підприємствах роздрібної торгівлі, зокрема у мережі супермаркетів "Сільпо". Розглянуто основні типи планування та умови, коли воно вважається вдалим. Надано детальну характеристику зон магазину. Виявлено, що планування та зонування торговельного залу - це складний і довготривалий процес, проте вдалі рішення з цього питання дають значний економічний ефект.
  • Ескіз
    Публікація
    Аналіз системи соціального захисту населення України
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ларка, Людмила Сергіївна
    Запропоновано семантичні диференціали для оцінювання системи соціального захисту населення України. Метою статті є аналіз організації соціального захисту пенсіонерів, багатодітних сімей, безробітних, постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС та інвалідів. Завданнями статті є обґрунтування показників оцінювання соціального захисту основних цільових аудиторій. Наведено статистичні дані щодо кількості пенсіонерів та розміру середньої пенсії, системи пільг для багатодітних сімей, динаміки рівня безробіття, фінансування потреб постраждалих від аварії на ЧАЕС та організації соціального захисту інвалідів. Зроблено висновок про необхідність удосконалення системи соціального захисту населення.
  • Ескіз
    Публікація
    Венчурна діяльність промислового підприємства та внутрішньофірмова комерціалізація технологій на засадах інтрапренерства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Перерва, Петро Григорович; Маслак, Марія Володимирівна
    У статті викладено організаційно-економічні засади використання внутрішньофірмового підприємництва (інтрапренерства) для вирішення питання трансферу комерціалізації інтелектуально-інноваційних технологій, створених на даному підприємстві. Запропоновано методичні положення щодо створення організаційно-економічного механізму управління венчурною діяльністю та внутрішньо фірмовим трансфером інтелектуальних технологій на підприємствах машинобудівного комплексу.
  • Ескіз
    Публікація
    Бізнес-планування в системі економічного управління підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ларка, Людмила Сергіївна; Нелюб, Катерина Петрівна
    Запропоновано критерії оцінювання ефективності стратегій у маркетинговому розділі бізнес-плану. Метою статті є визначення основних підходів до складання бізнес-планів в залежності від мети економічного управління підприємством. Завданнями статті є обґрунтування провідної ролі управління маркетингом в системі управління підприємством, дослідження основних стандартів бізнес-планування. Було застосовано матричні методи стратегічного управління. Зроблено висновок про необхідність застосування маркетингових досліджень для інформаційного забезпечення маркетингового розділу бізнес-плану.
  • Ескіз
    Публікація
    Системний підхід до визначення складових стратегічного контролінгу
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кітченко, Олена Миколаївна; Кучіна, Світлана Едуардівна
    У статті досліджуються питання, пов’язані з використанням інструментів стратегічного контролінгу на вітчизняних машинобудівних підприємствах. Розглядається відмінність між стратегічним та оперативним контролінгом. Проводиться аналіз типів стратегічних рішень в залежності від масштабів змін, які відбуваються на підприємстві. Аналізуються управлінські рішення з точки зору семи блоків, кожен з яких досліджується за стратегічними цілями та показниками ефективності у системі контролінгу. Надаються рекомендації щодо заходів по досягненню стратегічних цілей в кожному блоці окремо.
  • Ескіз
    Публікація
    Аналіз PR - активності підприємств металургійного та машинобудівного комплексу України
    (НТУ "ХПІ", 2016) Чернобровкіна, Світлана Віталіївна
    Проводиться дослідження PR – активності на українських підприємствах металургійного та машинобудівного комплексу. Для аналізу PR-активності проведено дослідження 17 металургійних та машинобудівних підприємств України. Аналіз побудованих профілів нинішньої та бажаної PR – активності показав, що металургійні та машинобудівні підприємства не приділяють достатньо уваги цієї області діяльності. Про це свідчить велика різниця між нинішнім та бажаним профілями.