Вітаємо!

Раді вітати Вас у електронному репозитарії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (eNTUKhPIIR) ISSN 2409-5982

Репозитарій є одним з елементів інфраструктури відкритої науки НТУ «ХПІ» відповідно до Політик відкритої науки та відкритих освітніх ресурсів в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».

Розміщуєте свої публікації та відкриті освітні ресурси (OER) у репозитарії eNTUKhPIIR, сприяйте підвищенню рейтингу університету

Кількість документів у репозитарії: 86152

Для включення публікацій до репозитарію необхідно:

  1. Ознайомитися з положенням про репозитарій НТУ «ХПІ»
  2. Заповнити форму для передачі матеріалів

Публікації, розміщенні самостійно автором, проходять обов’язкове рецензування.

Інструкція з реєстрації

З усіх питань стосовно електронного репозитарію Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», звертайтеся:
заступник директора бібліотеки Олена Бреславець, e-mail: olena.breslavec@khpi.edu.ua

 

Нові надходження

Документ
Розробка комп'ютерної програми "геометричне моделювання кінематичних кривих"
(Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Третяк, Тетяна Євгенівна; Шелковий, Олександр Миколайович; Мироненко, Олександр Леонідович; Олександр Леонідович, Сергій Олександрович
Документ
Удосконалення енергетичних характеристик об'єкту відновлюваної енергетики
(Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Тиньянова, Ірина Іванівна; Тиньянов, Олександр Дмитрович; Білоєнко, А. А.
Документ
Методичні вказівки до лабораторної роботи "Вимірювання температури терморезисторами при технологічних випробуваннях та експлуатації теплотехнічних установок"
(Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Пересьолков, Олександр Романович
Температура є параметром, який потребує чіткого контролю та постійної корекції. Точність контролю температури залежить від різних факторів, у тому числі від правильного вибору вимірювальних пристроїв для конкретних завдань при технологічних випробуваннях та експлуатації теплотехнічних установок. Термометри опору використовуються для контролю температури в різних технологічних процесах, таких як виробництво пластмас, металів, скла, хімічних речовин і т.д. У харчовій промисловості термометри опори використовуються для контролю температури в процесі готування, зберігання продуктів та інших технологічних процесах для контролю забезпечення безпеки та якості продукції. Ще одною областю використання термометрів опору є контроль температури в системах теплопостачання для забезпечення оптимальної роботи котлів та інших її елементів. У системах кондиціювання та холодильних установках термометри опору використовуються для контролю температури холодоагенту і повітря, щоб гарантувати ефективну роботу та запобігти перегріву або замерзанню системи.
Документ
Проблема підвищення конкурентоспроможності компанії з доставки бутильованої питної води
(Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013) Крівіч, Г. О.; Грінберг, Галина Леонідівна
Документ
Методичні вказівки до лабораторної роботи "Вимірювання параметрів відхідних газів при випробуванні та експлуатації контактних апаратів"
(Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Пересьолков, Олександр Романович
У сучасних умовах розвитку теплоенергетики важливе значення має ефективне використання теплотехнічного обладнання, зокрема контактних теплообмінних апаратів. Для роботи з відхідними газами застосовують різноманітні технологічні рішення з використанням контактних теплообмінних апаратів, які забезпечують ефективний теплообмін, очищення газів і відновлення теплової енергії. Одним із засобів економії енергії є рекуперація теплоти відхідних газів для подальшого її використання, наприклад, для підігріву повітря або води, що дає змогу знизити витрати органічного палива та підвищити ефективність теплоенергетичних установок. Контактні апарати «газ-рідина» використовують для охолодження газів перед очищенням, оскільки багато систем, такі як електрофільтри або скрубери, працюють у визначених температурних межах. Також поширені системи утилізації теплоти вторинних енергоресурсів для потреб опалення, технологічних процесів або виробництва електроенергії в парових турбінах. Очищення газів від шкідливих домішок, таких як тверді частинки, оксиди сірки, азоту та вуглецю, часто здійснюється за допомогою контактних апаратів, де газ взаємодіє з рідинами або хімічними реагентами.