2016

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21405

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Модель принятия решения на этапе проектирования технологического процесса изготовления МЭМС акселерометров
    (НТУ "ХПИ", 2016) Невлюдов, Игорь Шакирович; Пономарева, Анна Викторовна; Бортникова, Виктория Олеговна
    В статье предложена модель принятия решения о технологическом процессе (ТП) изготовления микроэлектромеханических (МЭМС) акселерометров на базе типизации ТП по результатам кластерного анализа объекта производства. Кластеризация акселерометров позволяет сгруппировать в рамках отдельных кластеров объекты по конструктивно-эксплуатационным признакам и предложить варианты ТП изготовления акселерометров, присущих конкретному кластеру. Результаты разработанного метода позволяют автоматизировать процесс проектирования ТП изготовления МЭМС акселерометров.
  • Ескіз
    Публікація
    Розробка комп’ютерної системи для обробки результатів експерименту за допомогою штучної нейронної мережі
    (НТУ "ХПІ", 2016) Погребняк, Сергій Віталійович; Водка, Олексій Олександрович
    Нейронні мережі знайшли своє використання в різних сферах комп’ютерного моделювання, в тому числі і в механіці. Вони часто використовуються, так як дають високу точність, швидкість і гнучкість роботи. Метою роботи є створення програмного забезпечення з використанням елементів штучного інтелекту, для апроксимації та інтерполяції експериментальних даних. Програмне забезпечення повинно коректо працювати, мати простий інтерфейс та видавати результати з мінімальною похибкою. Методом рішення було використання елементів штучного інтелекту, а точніше нейронних мереж прямого поширення. В роботі збудована та навчена нейронна мережа прямого поширення. Вона була навчена вчителем (вчитель з використанням метода зворотного розповсюдження похибки) на основі навчаючої вибірки попередньо проведеного експерименту. Для перевірки мережі на коректність роботи та визначення величини похибки відповіді мережі,проводилась перевірка на відомих даних які не використовувалися для навчання, так им методом була проведена незалежна оцінка і визначена точність відповіді мережі та знайдена оптимальна зона роботи мережі. В статті детально описується тип мережі та її топологія, кількість вхідних та вихідних і прихованих нейронів, типи функції активації, способи навчання і підготовки навчаючої вибірки, описані математично. В результаті проведеної роботи була збудована та протестоване пр ограмне забезпечення з використанням штучних нейронних мереж, визначена величина похибки і зона її оптимальної роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Фізичне моделювання однофазного резонансного напівпровідникового перетворювача з фазовим способом керування
    (НТУ "ХПІ", 2016) Лобко, Андрій Валерійович
    Метою статті є аналіз можливостей забезпечення режиму м’якої комутації на основній частоті 50 Гц в однофазному резонансному перетворювачі з фазовим способом керування за результатами фізичного моделювання зазначеного перетворювача. Розглянуто напівпровідниковий резонансний перетворювач з фазовим способом керування, розроблено методика розрахунку основних параметрів перетворювача, а також побудовано алгоритм роботи мікропроцесорної системи керування. Для підтвердження отриманих результатів використано комп’ютерне та фізичне моделювання перетворювача.