2022

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/56991

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Публікація
    Інформаційна безпека в сучасному глобалізованому світі
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Грабар, Наталія Сергіївна; Грибко, Ольга Владиславівна
    Стаття присвячена аналізу механізму правового регулювання інформаційної безпеки у сучасному глобалізованому світі, оскільки за умов швидкого розвитку глобального інформаційного суспільства, широкого використання інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життя дана проблема набуває особливого значення. Викладаються основні результати дослідження щодо формування системи знань до визначення сутності та змісту проблеми інформаційної безпеки у сучасному глобалізованому світі. Виходячи з теоретичних підходів та практики правовідносин, які знайшли відображення у публікаціях, вітчизняному законодавстві, а також у порівнянні вітчизняної практики із закордонним досвідом, правовідносини у сфері інформаційної безпеки розглядаються в рамках галузі адміністративного права. Аналізуються шляхи підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання інформаційної безпеки з урахуванням міжгалузевого характеру адміністративних правовідносин у сфері інформаційної безпеки у контексті необхідності приведення національного законодавства України до міжнародних стандартів відповідно до задекларованих зовнішньо політичних пріоритетів. Обґрунтовується важливість розвитку глобального інформаційного суспільства та використання нових можливостей для вирішення його проблем.
  • Ескіз
    Документ
    Інтелектуальність особистості в умовах трансформації до планетарно-космічної цивілізації
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Міщенко, Віктор Іванович
    Автором розглянуто причини процесів деінтелектуалізації суспільства, пов’язаних із впливом техногенної цивілізації, суспільства масового споживання, інформаційного суспільства. Враховуючи важливість інтелектуалізації особистості, звернено увагу на те, що сам термін використовується функціонально, як здібність використовувати інтелект у тих або інших ситуаціях, а не як внутрішній стрижень духовного образу особистості. Обґрунтовано саме такий розгляд інтелектуальності у зв’язку з необхідністю функціонування сучасної посткласичної науки, а також дослідженням великих складно організованих систем, здатних до самоорганізації. З метою формалізації концепту інтелектуалізації розглянуто структурні елементи (ноосферність, аналітичність, інтелігібільність, креативність, евристичність, цивілізованість, інтелігентність, самостійність мислення, позитивний, життєстверджуючий характер), особливості прояву інтелектуальності в різних сферах діяльності особистості, рівні розвитку інтелектуальності. Доведено, що необхідність досягнення вищих рівнів інтелектуальності (еволюційного, глобального креативного, духовного) пов’язується з необхідністю виживання цивілізації на стадії трансформації до планетарно-космічної, використання ресурсів технотронного суспільства, створення інтелектуально-моральної духовності.