Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Актуальні проблеми розвитку українського суспільства

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/64470

Офіційний сайт http://aprus.khpi.edu.ua/

У журналі висвітлюються проблеми розвитку сучасного українського суспільства, зокрема проблеми філософські, соціальні, психологічні, лінгвістичні, а також проблеми розвитку нації, економіко-технічного становлення державної системи та формування громадянського суспільства.

Рік заснування: 2010. Періодичність: 2 рази на рік. ISSN 2227-6890 (Print)

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Ініціативна реконструкція занедбаних будівель як спосіб формування фондів житла для внутрішньо переміщених осіб
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Грень, Лариса Миколаївна; Сосіпатров, Артем Михайлович
    У статті наведено приклади лідерства представників інституцій громадянського суспільства, волонтерів, які в ініціативному порядку і в партисипативний спосіб реконструюють будівлі, допомагають поселити внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок бойових дій, спричинених російською агресією. Доведено, що реконструкція наявних будинків є ефективним і швидким способом забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом. Наведено приклади реалізація проєктів Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ). Донорами проєкту в різні роки були уряди ФРН (KfW), Японії (JSDF), Швеції (SIDA), Великої Британії (DFID), Світовий банк, Європейський Союз, Фонд імені Чарльза Стюарта Мотта, Канадська агенція міжнародного розвитку, Міжнародний фонд «Відродження», Програма розвитку ООН щодо реконструкції наявних як житлових, так і нежитлових будівель з метою облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб, що створює умови для плідної співпраці з іноземними донорами, продуктивного та прозорого залучення фінансових ресурсів.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні практики протидії бюрократизму в Західній Європі
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Грабар, Наталія Сергіївна
    Стаття присвячена розкриттю сучасних практик протидії бюрократизму в Західній Європі. На підставі результатів аналізу наукової літератури з цієї проблеми доведено, що механізми протидії бюрократизму почали формуватися навколо відповідного правового поля, основними з яких є: забезпечення виборності чиновників і можливостей їх відкликання; посилення відповідальності чиновників; зміна системи оплати праці; зменшення поля застосування "особистого розсуду"; укладання строкових договорів, контрактів; контроль, ревізія та аудит; розширення можливостей для захисту прав і свобод громадян; зменшення меж для застосування особистого розсуду; професійне навчання. Виділено ключові напрямки реалізації реформ публічного сектора: зменшення розмірів і обсягів повноважень державного сектора; удосконалення системи надання державних (адміністративних) послуг; максимально стислі терміни отримання державних послуг; зміна системи управління державною службою; запровадження нових механізмів взаємовідносин з громадськістю, етичних норм і стандартів для державних службовців; зміна системи оплати праці чиновників. Доведено, що протидія бюрократизму в Західній Європі мала характер удосконалення, раціоналізації бюрократії, підпорядкування її професійної діяльності інтересам громадян і громадянського суспільства.