Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Обтиск вісесиметричних трубчатих виробів з горловиною в профільованих матрицях
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сабол, Сергій Францович; Горностай, Вадим Миколайович; Власенко, Костянтин Олександрович
    Методом скінченних елементів в програмному середовищі "DEFORM" проведено дослідження процесу обтиску трубчатих виробів з горловиною. Використання такого способу направлене на підвищення коефіцієнту обтиску Коб та зниження впливу тертя на формоутворення виробів при холодному обтиску. Такий спосіб не потребує нагрівального обладнання та складних конструкцій штампу. В результаті проведення чисельних експериментів визначено оптимальну форму профіля матриці для обтиску, яка складається з послідовно розташованих торових поверхонь.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення параметрів витягування з потоншенням зпрофільованим пуансоном порожнистих заготовок після зворотного видавлювання
    (НТУ "ХПІ", 2017) Калюжний, Олександр Володимирович; Калюжний, Володимир Леонідович; Соколовська, Світлана Сергіївна
    Методом скінченних елементів проведений аналіз холодного витягування з потоншенням зпрофільованим пуансоном порожнистих заготовок, які отримані зворотним видавлюванням. Бокова поверхня такого пуансона утворена перетином торів з однаковими зовніш нім діаметром та діаметром кола. Тори розташовані з постійним кроком по вісі. При витягуванні метал заповнює впадини на боковій поверхні пуансона та створюється додаткове тягнуче засилля до стінки здеформованої заготовки. Застосування зпрофільованого пуансона дозволяє зменшити кількість переходів витягування за рахунок суттєвого зменшення осьових розтягувальних напружень в стінці заготовки в порівнянні з витягуванням традиційним циліндричним пуансоном. Моделюванням встановлені зусилля витягування, зусилля знімання виробу із пуансона, розподіли питомих зусиль на пуансоні і матриці при максимальному зусиллі деформування. Також виявлені напружено-деформований стан, ступінь використання ресурса пластичності, температура здеформованого металу та кінцеві форма і розміри виробу. На основі розрахункових даних розроблена конструкція штампа для реалізації витягування з потоншенням зпрофільованим пуансоном.
  • Thumbnail Image
    Item
    Прогнозування механічних властивостей здеформованого металу при холодному прямому видавлюванні стержневих виробів по схемі "заготовка за заготовкою"
    (НТУ "ХПІ", 2017) Калюжний, Володимир Леонідович; Потятиник, Андрій Миколайович; Куліков, Іван Петрович; Унгурян, Сергій Ілліч
    Методом скінченних елементів проведений аналіз холодного прямого видавлювання круглих стержнів з міді М3 по схемі "заготовка за заготовкою" з різним ступенем деформації. Для перевірки адекватності створених моделей виконаний розрахунковий аналіз такого видавлювання стержнів із сталі 45ХНМФА-Ш. Проведені експериментальні дослідження і порівняні результати по зусиллю деформування та по межі текучості здеформованого металу. Моделюванням видавлювання стержнів з міді встановлені залежності зусиль видавлювання від переміщення пуансонів, розподіли питомих зусиль на деформуючому інструменті при максимальному зусиллі деформування. Також виявлені напружено-деформований стан, ступінь використання ресурса пластичності, температура здеформованого металу та кінцеві форма і розміри виробів. На основі розрахункових даних по інтенсивності деформацій та з використанням експериментальної діаграми істиних напружень проведене прогнозування величини межі текучості здеформованого металу по перерізу стержнів після видавлювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення несучої конструкції кузова універсального напіввагону для забезпечення його міцності при маневрових співударяннях
    (НТУ "ХПІ", 2017) Ловська, Альона Олександрівна; Бажура, Вадим Олексійович; Пірєєв, Олександр Мехманович
    В статті проводиться дослідження міцності несучої конструкції кузова універсального напіввагону при маневровому співударянні. Визначено найбільш навантажені зони рами напіввагона. Запропоновано заходи щодо удосконалення несучої конструкції кузова напіввагона, які дозволять знизити концентрацію напружень в найбільш навантажених вузлах рами, а також підтримувати технічний ресурс напіввагона при існуючій ремонтній базі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Контактне деформування складеного індуктора із допоміжним екраном при дії електромагнітного поля
    (НТУ "ХПІ", 2017) Альтенбах, Хольм; Лавінський, Денис Володимирович; Науменко, Костянтин
    У статті обговорюються питання розрахунків напружено деформованого стану складеного багатовиткового індуктора із допоміжним екраном, який призначено для притягнення тонкостінних заготовок за умов технологічних операцій МІОМ. Для розв’язання використовується чисельний метод, що засновано на методі скінчених елементів. Для врахування контактної взаємодії використано спосіб введення шарів контактних елементів. За результатами аналізу визначені раціональні значення деяких конструкційних параметрів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження міцності індивідуального спорядження шляхом комп'ютерного моделювання НДС, на прикладі карабінів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Куценко, Сергій Володимирович; Васильєв, Антон Юрійович; Мухін, Дмитро Сергійович; Васильєв, Юрій Константинович
    У статті наводиться опис і класифікація індівідуального спорядження, описується постановка задачі для подальших досліджень. Створено геометричні та скінченно-елементні моделі досліджуваніх об'єктів. В геометричну модель закладені основи для подальших досліджень впливу конструктивних особливостей на НДС виробу. Проводиться аналіз розмірності і пошук оптимального розміру скінченно-елементної сітки. Також частково піднімається питання концентраторів напружень та їх впливу на результати. Наведено результати попередніх розрахунків карабіна на міцність. За отриманими результатами проведено порівняння з різними марками сталей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комп'ютерне моделювання у процесі обґрунтування технічних рішень при проектуванні інноваційних виробів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Гусєв, Юрій Борисович; Шейченко, Роман Ігорович; Граборов, Роман Вікторович; Бондаренко, Марина Олександрівна; Танченко, Андрій Юрійович; Ткачук, Микола Анатолійович; Набоков, Анатолій Володимирович; Луньов, Євген Олександрович
    Для обґрунтування технічних рішень при проектуванні інноваційних виробів розроблено метод лінеаризації поверхні відгуку. На цій основі обґрунтовуються такі технічні проектно-технологічні параметри, які забезпечують виконання умов міцності. Крім того, забезпечуються високі технічні характеристики виробів. Результати проілюстровані на прикладі крана-перевантажувача.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретичні основи забезпечення високих технічних характеристик машин військового та цивільного призначення на основі дослідження міцності складнопрофільних деталей
    (НТУ "ХПІ", 2017) Ткачук, Микола Миколайович
    З метою забезпечення високих тактико-технічних характеристик машин цивільного та військового призначення необхідно підвищувати міцність найбільш навантажених та відповідальних елементів конструкцій, якими є складнопрофільні деталі у процесі інтенсивних контактних навантажень. Для випадку близької форми поверхонь контактуючих тіл стають важливими чинники, які раніше не враховувалися, зокрема, нелінійна контактна жорсткість поверхневих шарів деталей. Відповідно, в умовах непроникнення контактуючих тіл замість традиційних лінійних компонентів з'являються також нелінійні. Для дослідження контактної взаємодії тіл із урахуванням такого типу обмежень необхідно розробити нові підходи, методи та моделі. Ця проблема вирішується у роботі не тільки для задач аналізу, але й синтезу нових геометричних форм складнопрофільних тіл за критеріями міцності. Завдяки цьому можуть бути розв'язані задачі проектних досліджень перспективних гідропередач танкових трансмісій, модифікації форми робочих поверхонь зубчастих передач та тіл кочення у погонах башт і бойових модулів військових машин. У свою чергу це дасть змогу підвищити міцність та довговічність, а також поліпшити загальні технічні і тактико-технічні характеристики машин цивільного та військового призначення.
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання виконання многоваріантних розрахунків на міцність на прикладі карабінів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Куценко, Сергій Володимирович; Васильєв, Антон Юрійович; Мухін, Дмитро Сергійович
    У роботі проводиться серія розрахунків напружено-деформованого стану конструкції методом скінченних елементів. Метою цих розрахунків є аналіз впливу низки геометричних параметрів на напружено-деформований стан. Даний аналіз проводиться для пошуку раціональних меж проектних параметрів з точки зору міцності. Серія розрахунків включає в себе поодиноке варіювання одним з параметрів. Об'єктом дослідження виступає сталевий туристичний карабін у формі трапеції. На завершення статті проводиться аналіз отриманих даних.