2017

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28160

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Методика і методологія проведення досліджень підвищення довговічності прокатних валків з хромонікелевого чавуну
    (НТУ "ХПІ", 2017) Автухов, Анатолій Кузьмич; Полянський, Олександр Сергійович
    Показано, що збільшення продуктивності прокатних станів при одночасному підвищенні вимог до характеристик прокату висуває все більш високі вимоги до якості валків, підвищення терміну їх служби. Обгрунтовано способи забезпечення споживчих властивостей валків, які повинні базуватися на аналізі вивчення інформації про сферу їх застосування, способів виготовлення і причин виникнення відмов. Вказано обладнання для аналізу фазового складу в хромонікелевих чавунах. Наведено алгоритм для детального аналізу експлуатаційної надійності валків, який враховує такі середні параметри як: число установок, напрацювання за установку, середньоквадратичне відхилення напрацювання за установку, витрати робочого шару за установку, знімання робочого шару, ресурс, початковий діаметр, ефективність використання робочого шару, а також коефіцієнт списання валків за зносом і дефектами.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження втомного руйнування бандажів коліс тягового рухомого складу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Дьомін, Ростислав Юрійович
    З застосуванням комплексу матеріалознавчих методів досліджено випадки втомного руйнування бандажів коліс колісних пар тягового рухомого складу залізниць. Проведено аналіз макро- і мікроструктури, фізико-хімічних і механічних властивостей зруйнованих бандажів. Розглянуто два випадки руйнування бандажів коліс – в області виточки під бандажне кільце і на поверхні гребеня. За допомогою фрактографічних досліджень поверхонь руйнування бандажів встановлені місця зародження тріщин, зони розвитку втомних тріщин з явними концентричними лініями, які вказують на швидкість розвитку тріщин, а також стан циклічного навантаження і зона долому. Мікрорельєф в зоні долому визначено річковим візерунком з утворенням сходинок, що характерно для крихкого руйнування.
  • Ескіз
    Документ
    Высокотемпературный синтез углеродных наноматериалов
    (НТУ "ХПИ", 2017) Кускова, Наталья Ивановна; Челпанов, Дмитрий Ильич
    Проведены экспериментальные исследования самовоспроизводящегося высокотемпературного синтеза (СВС) углеродных наноматериалов (УНМ) в порошках на основе "алюминия + политетрафторэтилена" с добавками углеводородов и катализатора. Показано, что использование углеводородов препятствует окислению СВС продуктов и увеличивает выход УНМ. По полученным дифрактограммам проведена оценка размеров наночастиц УНМ. Получены зависимости удельных электрических проводимостей УНМ от плотности при разной степени компактирования порошков.