2017

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28160

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Вплив Сумської ТЕЦ на екологічний стан прилеглих територій
    (НТУ "ХПІ", 2017) М'якаєва, Ганна Миколаївна
    Представлена оцінка впливу Сумської ТЕЦ на екологічний стан прилеглих територій м. Суми при надходженні забруднюючих речовин з газовими викидами та при фільтрації в зоні аерації і золошлаконакопичувача. Проведена оцінка забруднення снігового покриту та ґрунтів за сумарним показником забруднення, рослинності - за коефіцієнтом біогеохімічної активності, показали, що діяльність Сумської ТЕЦ призводить до збільшення концентрацій важких металів в депонуючих середовищах. Рівень забруднення снігового покриву за середніми значеннями Zc відноситься до припустимого, ґрунтів в зоні аерації – припустимий, в зоні золовідвалу: для верхнього горизонту – середній, для нижнього – низький.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження якості питної води у виробництві хліба
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сімакова, Ольга Олександрівна; Назаренко, Ірина Анатоліївна
    Були проведені експерименти з вивчення впливу важких металів на дію протеолітичних ферментів пшеничного борошна і визначенню впливу невеликого закислення води на процеси тістоведення і, отже, на якість готового хліба. Розроблено схему, що дозволяє як нейтралізувати надлишкову кислотність післямембранної води, так і збагатити її катіонами кальцію, які не тільки корисні для здоров'я у складі продукту, але й будучи активаторами ферментів, зможуть вплинути на протікання гідролітичних процесів при замісі тіста на такій воді, прискорити процеси тістоведення і поліпшити якість готового хліба. Калійкатіонування води дозволить не тільки без всяких додаткових добавок поліпшити якість готового хліба, але і значно скоротити процес тістоведення, а отже, і зменшити собівартість готового продукту.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние ионов тяжелых металлов на активный ил комплекса биологической очистки "Безлюдовский" г. Харьков
    (НТУ "ХПІ", 2017) Саввова, Оксана Викторовна; Бабич, Елена Викторовна; Фесенко, Алексей Игоревич; Зинченко, Ирина Васильевна
    Определен высокий уровень риска загрязнения окружающей среды тяжёлыми металлами. Проанализировано влияние ионов тяжёлых металлов на микроорганизмы активного ила в процессе очистки городских и промышленных сточных вод. Исследовано изменение дегидрогеназной активности микроорганизмов активного ила при его взаимодействии с растворами, содержащими катионы тяжёлых металлов. Установлено токсическое воздействие катионов олова, серебра и кадмия на микроорганизмы активного ила. Подтверждена безопасность использования в качестве биоцидного агента в составе стекломатериалов оксида цинка.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу іонів важких металів у складі склокомпозиціних покриттів на патогенні мікроорганізми
    (НТУ "ХПІ", 2017) Саввова, Оксана Вікторівна; Фесенко, Олексій Ігорович
    Проаналізовано механізм дії іонів важких металів як денатурируючих агентів в аспекті екологічної безпеки навколишнього середовища. Обґрунтовано вибір важких металів, у складі склокомпозиційних покриттів, для біоцидного захисту сталевих панелей в місцях громадського користування від патогенних мікроорганізмів та зменшення навантаження на навколишнє середовище. Підтверджена ефективність використання катіонів цинку, купруму і кальцію та аніонів фосфатів та титанатів при одержанні антимікробних склокомпозиційних покриттів з урахуванням їх токсичності. Встановлено, що використання як біоцидів іонів важких металів в технології емалювання відповідає нагальним вимогам екологічної безпеки в умовах захисту від патогенних мікроорганізмів.
  • Ескіз
    Документ
    Фосфорилированный углеродный сорбент для очистки воды от тяжелых металлов
    (НТУ "ХПИ", 2017) Хохотва, Александр Петрович; Малыхина, Карина Артуровна; Лиштва, Павел Валерьевич; Федорок, Яна Анатолиевна
    Синтезирован фосфорсодержащий углеродный сорбент путем термической обработки (при 170°С) сосновых опилок, предварительно пропитанных растворами (NH₄)₃PО₄ различной концентрации. Исследовано влияние коэффициента пропитки и длительности карбонизации на эффективность извлечения Cu(II) из модельных растворов. По сорбции метиленового синего установлено, что отмывка сорбента после карбонизации кипячением заметно увеличивает удельную сорбционную площадь и способствует росту удельной емкости сорбента по меди. Процесс сорбции Cu(II) лимитируется диффузией металла в микропорах.