Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/62920

Офіційний сайт http://eee.khpi.edu.ua/

Журнал "Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит" створений з метою всебічної підтримки державної політики в галузі енергозбереження, та інформування широких верств населення про нові наукові досслідження, актуальні проблеми та шляхи їх реалізації. Наукові статті журналу відображають дослідження вчених та фахівців в галузі економіки та енергетики направлених на підвищення енергоефективності.

Рік заснування: 2002. Періодичність: 12 раз на рік. ISSN 2313-8890 (Online), ISSN 2218-1849 (Print)

Новини

Журнал включено до категорії Б «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії» (накази МОН України № 886 від 02.07.2020 та № 1188 від 24.09.2020)

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи розвитку ринку електроенергетики України в контексті європейської інтеграції
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Степаненко, Сергій Віталійович; Овсюченко, Юрій Вікторович; Тохтамиш, Наталія Іванівна
    Стаття присвячена проблемам переходу ринку електроенергії України до нової моделі ринку. Такий перехід зумовлений намірами подальшої інтеграції енергетичних ринків України та ЄС. Перехід до нової моделі ринку електроенергії супроводжується появою нових учасників ринку, а також нових фінансово-економічних відносин між ними. Метою статті є дослідження теоретичних положень та систематизація основних перспектив розвитку ринку електроенергії України в контексті євроінтеграції. У статті аналізується сучасний стан електроенергетики. З'ясувалося, що більше половини електроенергії у 2019-2020 роках було вироблено на АЕС. Основними споживачами електроенергії були житловий сектор і промисловість. Систематизовано основні проблеми електроенергетики: значна роль держави на ринку, непрозорість формування тарифів на послуги з електропостачання, наявність заборгованості учасників ринку та споживачів електроенергії. Звернуто увагу на проблему заборгованості учасників ринку електроенергії. Зазначено перспективи розвитку електроенергетики в контексті євроінтеграції: синхронізація законодавства, диверсифікація енергопостачання, впровадження прозорого механізму цінового регулювання. Для України важливо використати досвід ЄС у створенні стабільного спільного енергетичного ринку. Інтеграція енергетичних ринків України та ЄС сприятиме диверсифікації енергопостачання України та впровадженню нових технологій. Цей процес відбуватиметься на основі внутрішнього енергетичного ринку ЄС, що сприятиме інвестиціям, енергетичній безпеці та саморегулюванню ринку.