Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/62920

Офіційний сайт http://eee.khpi.edu.ua/

Журнал "Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит" створений з метою всебічної підтримки державної політики в галузі енергозбереження, та інформування широких верств населення про нові наукові досслідження, актуальні проблеми та шляхи їх реалізації. Наукові статті журналу відображають дослідження вчених та фахівців в галузі економіки та енергетики направлених на підвищення енергоефективності.

Рік заснування: 2002. Періодичність: 12 раз на рік. ISSN 2313-8890 (Online), ISSN 2218-1849 (Print)

Новини

Журнал включено до категорії Б «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії» (накази МОН України № 886 від 02.07.2020 та № 1188 від 24.09.2020)

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Стратегічні засади фінансового забезпечення диверсифікації аграрних підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Гарбажій, Катерина Станіславівна; Пєчка, Сергій Сергійович; Дарушин, Олександр Володимирович
    У статті запропоновані стратегічні засади фінансового забезпечення диверсифікації аграрних підприємств. Диверсифікація є ключовим елементом стратегічного управління та складовою стратегії забезпечення сталого розвитку аграрних підприємств. Її фінансовий аспект тісно пов’язаний з підвищенням ефективності та конкурентоспроможності сільськогосподарського сектору. Ефективне використання фінансових ресурсів є важливою передумовою фінансової стійкості та конкурентоспроможності аграрних підприємств. Обґрунтовано, що фінансові результати діяльності агропромислового підприємства є основним показником ефективності його діяльності та стійкості на ринку, а прибуток однім із власних фінансових джерел забезпечення диверсифікації. Аналіз динаміки фінансових результатів діяльності підприємств є одним із етапів стратегічного управління агропромисловим підприємством, який є основою прийняття обґрунтованих рішень при розробці стратегії розвитку. Запропоновано загальну схему реалізації стратегії диверсифікації для аграрних підприємств. Диверсифікація джерел фінансування сприяє зміцненню стійкості аграрних підприємств, знижуючи ризики, пов’язані з нестабільністю ринкової цінової політики.
  • Ескіз
    Документ
    Впровадження збалансованої системи показників у менеджменті аграрних підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Ткаченко, В'ячеслав Анатолійович; Носач, Наталія Михайлівна; Єгіозар'ян, Артур Генріхович
    У статті описано підходи до впровадження системи збалансованих показників (BSP) в менеджмент сільськогосподарських підприємств як важливого інструменту підвищення ефективності управління. Розглянуто основні принципи та методи застосування ЗСП, які дозволяють підприємствам комплексно оцінювати свою діяльність, інтегруючи фінансові та нефінансові показники. Проаналізовано переваги впровадження ІСУ порівняно з традиційними системами оцінювання, зокрема в контексті забезпечення стратегічного управління та оперативного контролю за досягненням цілей. Представлено практичні рекомендації щодо оптимізації процесу впровадження ІЛП в сільськогосподарських підприємствах, зокрема шляхом його адаптації до специфіки галузі та впровадження інноваційних підходів. Розглянуто вплив ЗСП на конкурентоспроможність та сталий розвиток сільськогосподарських підприємств у сучасних економічних умовах, підкреслено його роль у досягненні довгострокових стратегічних цілей.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні підходи, тенденції та інновації в управлінні персоналом аграрних підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Лещенко, Зиновія Богданівна; Липовий, Дмитро Валерійович; Гарбажій, Катерина Станіславівна
    У статті представлено результати дослідження щодо визначення сучасних підходів, тенденцій та інновацій в управлінні персоналом, які можуть бути запроваджені в практичну діяльність українських аграрних підприємств. Доведено, що успіх в діяльності будь–якого підприємства в першу чергу залежить від наявності дієвої системи управління персоналом. Встановлено, що традиційне управління персоналом більше орієнтоване на виконання адміністративних функцій, тоді як сучасний HR-менеджмент відіграє стратегічну роль на підприємстві, спрямовану на розвиток співробітників і створення ефективного та залученого робочого середовища. Визначено, що належне сучасне управління персоналом потребує інноваційних методів, серед яких: персоналізовані програми мотивації, застосування аналітики для прийняття рішень, робота в командах на основі проектів тощо. Наголошено на важливості орієнтування керівників і кадровиків на більш широке застосування в практичній кадровій роботі digital-технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Імплементація системного підходу до аналізу структури економічної безпеки підприємств аграрного сектора України
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Кухар, Олександр Васильович
    Стаття присвячена імплементації системного підходу в розробці структури економічної безпеки підприємств аграрного сектора України. Обґрунтовано, що до економічної безпеки підприємств аграрного сектора економіки як системи необхідно віднести наступні її складові: продовольчу; екологічної безпеки; біологічну (ресурсну); фінансово-кредитну; соціальну; керування і керування запасами; соціальних індикаторів; страхового забезпечення; державного регулювання; сільськогосподарської кооперації; моніторингу; сільськогосподарської інформації; землеробства і тваринництва; машин; зайнятості населення; торгівлі; оптових продовольчих ринків; наукового забезпечення тощо. Вказане створює уявлення про структурно-логічну схема взаємозв‘язку і взаємовпливу основних елементів системи економічної безпеки аграрних підприємств. Визначено, що елементи та підсистеми системи економічної безпеки підприємств аграрного сектора відзначаються конкретними принципами. Зокрема, встановлено, що ресурсний принцип позначає, що підсистеми взаємодіють ресурсними потоками для забезпечення всіма необхідними ресурсами для реалізації головної мети – економічної безпеки аграрного сектора; інформаційний принцип передбачає обмін інформацією між підсистемами для забезпечення стійкості всієї системи; організаційний принцип визначає взаємозв'язок підсистем для ефективного досягнення головної мети; технологічний принцип позначає технологічне зв'язування підсистем у процесі перетворення ресурсів для досягнення цілей продовольчого та сировинного забезпечення; функціонально-цільовий принцип визначає, що підсистеми з своїми цільовими функціями сприяють досягненню загальної мети - економічної безпеки аграрного сектора. Розвинуто типологію структурних складових системи управління економічною безпекою аграрного підприємства. Здійснено обґрунтування виділення функціональних компонент та елементів даної системи. Типологія структурних складових системи управління економічною безпекою аграрного підприємства включає такі елементи, як екологічні, ресурсні, фінансово-кредитні, інтеграційні, моніторингові, інформаційні, виробничі, техніко-технологічні, кадрові та збутові, а також компонент наукового та інноваційного забезпечення, управління запасами, страхового забезпечення, державного регулювання.