Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/62920

Офіційний сайт http://eee.khpi.edu.ua/

Журнал "Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит" створений з метою всебічної підтримки державної політики в галузі енергозбереження, та інформування широких верств населення про нові наукові досслідження, актуальні проблеми та шляхи їх реалізації. Наукові статті журналу відображають дослідження вчених та фахівців в галузі економіки та енергетики направлених на підвищення енергоефективності.

Рік заснування: 2002. Періодичність: 12 раз на рік. ISSN 2313-8890 (Online), ISSN 2218-1849 (Print)

Новини

Журнал включено до категорії Б «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії» (накази МОН України № 886 від 02.07.2020 та № 1188 від 24.09.2020)

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження закордонного досвіду оцінювання економічної ефективності діяльності підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Пономарьов, Владислав Дмитрович
    У статті досліджується закордонний досвід оцінювання економічної ефективності діяльності підприємств. Основна увага приділяється аналізу методів і підходів, які широко використовуються в розвинених країнах, зокрема Balanced Scorecard (BSC) та Economic Value Added (EVA). Окремо розглядаються міжнародні стандарти фінансової звітності (IFRS) та їхній вплив на оцінку ефективності підприємств. На основі проведеного аналізу сформульовані рекомендації щодо адаптації цих підходів до умов української економіки, що дозволить підвищити ефективність управління підприємствами та їхню конкурентоспроможність на глобальному ринку. Розглянуті методи, що відтворюють прогресивний зарубіжний досвід економічної оцінки діяльності промислових підприємств, поступово входять в практику і використовуватися дослідниками та економістами у вітчизняній економіці.
  • Ескіз
    Документ
    Економічне обґрунтування ефективності використання виробничого потенціалу та стартап-проєктів з урахуванням комерційних ризиків
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Перерва, Петро Григорович; Посохов, Ігор Михайлович; Савченко, Ольга Ігорівна; Лепський, Роман Сергійович; Шеін, Євген Сергійович
    У статті розглядається питання економічного обґрунтування ефективності використання виробничого потенціалу підприємств та стартап-проєктів з урахуванням комерційних ризиків. Дослідження спрямоване на розробку підходів до оптимізації виробничих процесів через інтеграцію інновацій, які пропонуються стартапами, та управління ризиками, що виникають у зв’язку з невизначеністю ринку та технологічними змінами. Основна увага приділяється методам оцінювання економічного ефекту, оцінки комерційних ризиків та стратегіям їх мінімізації для забезпечення стійкості та конкурентоспроможності підприємств у сучасних умовах ринку. Проведено дослідження методик економічної оцінки виробничого потенціалу та стартап-проєктів на промислових підприємствах з урахуванням комерційного ризику. Доведено, що для успішної реалізації стартап-проєктів необхідно враховувати комерційні ризики, пов'язані з невизначеністю ринку, змінами в технологічному середовищі, а також можливими фінансовими втратами. Ефективне управління цими ризиками дозволяє мінімізувати негативні наслідки та забезпечити стабільний розвиток підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозна модель оцінювання рівня фінансово-економічного потенціалу промислового підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Заїка, Катерина Олегівна
    Стаття присвячена проблематиці прогнозування рівня фінансово-економічного потенціалу промислових підприємств як стратегічно важливого інструменту управління за необхідності пристосування до внутрішніх та зовнішніх ринкових змін. Запропоновано реалізацію прогнозної моделі з використанням адаптивного методу прогнозування економічних часових рядів, зокрема: моделі експоненціального згладжування часового ряду. У ході реалізації розраховано інтегральний показник рівня фінансово-економічного потенціалу, обґрунтовано вибір методу прогнозування, здійснено оцінку якості моделі згладжування та надійності отриманих прогнозних значень, а також наведено інтерпретацію результатів прогнозування. Дослідження проведено на основі комплексної оцінка за допомогою інтегральних показників рівня забезпечення фінансово-економічного потенціалу, а саме його компонент (бюджетно-ресурсної, фінансово-інвестиційної, безпеко-орієнтованої, позикової, (корпоративної, кредитно-ринкової, інвестиційної, інноваційно-технологічної та (ризико-адаптивної) за критерієм встановлених еталонів та застосування адаптивної моделі прогнозування економічних часових рядів, експотенціального згладжування ряду Хольта, що дозволило встановити тенденції зміни показника (зниження, зростання або значні коливання). На основі цього для кожного об’єкта дослідження систематизовано отримані параметри моделі прогнозування і значення величини середньої абсолютної відсоткової помилки з наданням відповідних рекомендації щодо забезпечення стабільності та збільшення їх фінансово-економічного потенціалу у довгостроковій перспективі. Практична цінність запропонованого теоретико-методичного підходу полягає у можливості використання розрахунків інтегрального показника рівня фінансово-економічного потенціалу промислових підприємств як інформаційної бази для формування механізму адаптивного управління, що дозволить господарюючим суб’єктам успішно протистояти зовнішнім викликам та внутрішнім загрозам, забезпечить їхню стійкість та конкурентоспроможність на ринку.