Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/62920

Офіційний сайт http://eee.khpi.edu.ua/

Журнал "Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит" створений з метою всебічної підтримки державної політики в галузі енергозбереження, та інформування широких верств населення про нові наукові досслідження, актуальні проблеми та шляхи їх реалізації. Наукові статті журналу відображають дослідження вчених та фахівців в галузі економіки та енергетики направлених на підвищення енергоефективності.

Рік заснування: 2002. Періодичність: 12 раз на рік. ISSN 2313-8890 (Online), ISSN 2218-1849 (Print)

Новини

Журнал включено до категорії Б «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії» (накази МОН України № 886 від 02.07.2020 та № 1188 від 24.09.2020)

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Магнітне поле двожильних електричних кабелів житлових приміщень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Пєлєвін, Дмитро Євгенович
    Відсутність обґрунтованих розрахункових співвідношень з визначення максимальної індукції магнітного поля двожильних кабелів електроживлення та електрообігріву підлог ускладнює санітарно-гігієнічну оцінку рівня магнітного поля в житлових приміщеннях. Метою роботи є розроблення і обґрунтування простих розрахункових співвідношень з визначення максимального діючого значення індукції магнітного поля прямолінійних двожильних кабелів. Результатом роботи є розроблення на основі закону Біо-Савара та принципів суперпозиції і симетрії, простого розрахункового співвідношення для визначення максимальної індукції магнітного поля двожильних кабелів та його верифікація шляхом співставлення отриманих авторами результатів з результатами комп’ютерного розрахунку за офіційною методикою, та натурного експерименту. Використання результатів роботи буде сприяти скорішому вирішенню проблеми визначення та зменшення магнітного поля в житлових приміщеннях до безпечного для населення рівня.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз ефективності активного екранування зовнішнього магнітного поля вбудованих трансформаторних підстанцій потужністю до 1260 кВА
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Кундіус, Катерина Дмитрівна
    У статті на основі розроблених методів розрахунку магнітного поля та синтезу систем активного екранування магнітного поля трансформаторних підстанцій обґрунтована можливість зменшення до рівня санітарних норм індукції магнітного поля у житловому приміщенні розміщеному біля трансформаторної підстанції потужністю до 100 кВА з допомогою найпростіших систем активного екранування з однією обмоткою. Обґрунтування виконане теоретично на комп'ютерній моделі та експериментально на лабораторному макеті трансформаторної підстанції і системи активного екранування. Проведено синтез систем активного екранування магнітного поля трансформаторної підстанції потужністю 1260 кВА та обґрунтована можливість зменшення до рівня санітарних норм індукції магнітного поля у житловому приміщенні системою активного екранування з чотирма компенсаційними обмотками. Проведено порівняння ефективності розроблених систем активного екранування магнітного поля трансформаторних підстанцій з відомими методами пасивного екранування та методами удосконалення конструкції трансформаторних підстанцій. Вперше теоретично та експериментально обґрунтована достатність використання методів пасивного екранування при потужності трансформаторних підстанцій до 300 кВА, методів удосконалення конструкції при потужності трансформаторних підстанцій до 670 кВА та методу активного екранування при потужності трансформаторних підстанцій до 1260 кВА, який є універсальним і дозволяє виконати зменшення магнітного поля без втручання в конструкцію трансформаторної підстанції. Запропоновані рекомендації з використання методів зменшення магнітного поля в житлових приміщеннях від вбудованих трансформаторних підстанцій потужністю 100–1260 кВА.