Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/62920

Офіційний сайт http://eee.khpi.edu.ua/

Журнал "Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит" створений з метою всебічної підтримки державної політики в галузі енергозбереження, та інформування широких верств населення про нові наукові досслідження, актуальні проблеми та шляхи їх реалізації. Наукові статті журналу відображають дослідження вчених та фахівців в галузі економіки та енергетики направлених на підвищення енергоефективності.

Рік заснування: 2002. Періодичність: 12 раз на рік. ISSN 2313-8890 (Online), ISSN 2218-1849 (Print)

Новини

Журнал включено до категорії Б «Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії» (накази МОН України № 886 від 02.07.2020 та № 1188 від 24.09.2020)

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Впровадження збалансованої системи показників у менеджменті аграрних підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Ткаченко, В'ячеслав Анатолійович; Носач, Наталія Михайлівна; Єгіозар'ян, Артур Генріхович
    У статті описано підходи до впровадження системи збалансованих показників (BSP) в менеджмент сільськогосподарських підприємств як важливого інструменту підвищення ефективності управління. Розглянуто основні принципи та методи застосування ЗСП, які дозволяють підприємствам комплексно оцінювати свою діяльність, інтегруючи фінансові та нефінансові показники. Проаналізовано переваги впровадження ІСУ порівняно з традиційними системами оцінювання, зокрема в контексті забезпечення стратегічного управління та оперативного контролю за досягненням цілей. Представлено практичні рекомендації щодо оптимізації процесу впровадження ІЛП в сільськогосподарських підприємствах, зокрема шляхом його адаптації до специфіки галузі та впровадження інноваційних підходів. Розглянуто вплив ЗСП на конкурентоспроможність та сталий розвиток сільськогосподарських підприємств у сучасних економічних умовах, підкреслено його роль у досягненні довгострокових стратегічних цілей.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка результатів використання ESG проектів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Лагодієнко, Олег Вікторович
    У статті досліджено питання оцінки результатів впровадження ESG проектів у різних галузях економіки. Проаналізовано основні проблеми, з якими стикаються організації при реалізації ESG ініціатив, включаючи неадекватність методологічних підходів до оцінки ефективності та різноманітність стандартів. Охарактеризовано основні аспекти впливу ESG проектів на екологічний, соціальний та економічний розвиток. Розроблено комплексну методологію оцінки результатів ESG ініціатив, що враховує ключові показники ефективності (KPI) у різних сферах діяльності. Запропоновано рекомендації для підвищення ефективності впровадження ESG проектів, що сприятиме досягненню стійкого розвитку підприємств. Проаналізовано різноманітні виклики, з якими стикаються організації, такі як високі витрати на впровадження, опір змінам всередині організації та відсутність належного досвіду. Також розглянуто невизначеність впливу ESG проектів на фінансові результати компаній. Розраховано зведений індекс ESG проектів для підприємств агропромислового комплексу України, що дозволило порівняти ефективність їх впровадження та визначити лідерів і відстаючих у галузі сталого розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Сталий розвиток сільських територій: узагальнення досвіду Європейського Союзу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Демченко, Олександр Вікторович
    Стаття присвячена є визначенню ключових тенденцій реалізації Спільної аграрної політики Європейського Союзу та Європейської зелена угода щодо сільських територій та визначення напрямів прикладення зусиль в контексті їх сталого розвитку та забезпечення відтворення людського капіталу в Україні. Визначено, що практичний досвіду Європейського Союзу у проведенні аграрної та регіональної політики, дозволяє виділити найбільш пріоритетні напрями прикладання зусиль щодо забезпечення розвитку сільських територій, а саме: диверсифікація господарської діяльності малих та середніх агровиробників, сільськогосподарська кооперація; державна підтримка малих організаційних форм сільськогосподарських товаровиробників; розвиток несільськогосподарських видів підприємницької діяльності; розбудова та підтримання достатнього рівня соціальної інфраструктури сільських населених пунктів; формування стійких харчових систем та скорочення відстані між точкою виробництва продовольства та його споживання; підтримання біорізноманіття; розвиток аграрного виробництва за принципами циркулярної економіки; розвиток органічного виробництва; раціональне використання земельних ресурсів; збереження та відтворення природних ландшафтів. Запропоновано пріоритетні напрями прикладання зусиль, що забезпечують сталий розвиток сільських територій України на основі узагальнення досвіду Європейського Союзу з поділом на економічну, соціальну та екологічну складову. Обґрунтовано, що концептуальною основою життєзабезпечення сільських територій України є принципи сталого розвитку, такий підхід є безальтернативним у досягненні гармонії між розвитком аграрного виробництва та багатофункціональних сільських територій. Багатофункціональність сільських територій разом із сучасним рівнем їх соціальної інфраструктури є обов’язковою умовою для формування людського капіталу.