Військовий інститут танкових військ НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21691

Начальник інституту
Серпухов Олександр Васильович
Склад інституту
1. Факультет озброєння і військової техніки;
2. Факультет радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки;
3. Кафедра фізичного виховання спеціальної фізичної підготовки і спорту;
4. Кафедра військової підготовки офіцерів запасу;
5. Батальйон забезпечення навчального процесу.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Ескіз
    Документ
    Виявлення ядерної обстановки у сучасних умовах
    (Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", 2021) Чернявський, Ігор Юрійович; Матикін, В. Б.; Гайдабука, Валентин Євгенович; Касьянов, О. В.
  • Ескіз
    Документ
    Створення радіаційного портрета бронеоб'єкта для підвищення радіаційного захисту екіпажу
    (Національна академія сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, 2018) Чернявський, Ігор Юрійович; Куражнов, Є. С.
  • Ескіз
    Документ
    Військова дозиметрія
    (НТУ "ХПІ", 2011) Чернявський, Ігор Юрійович; Марущенко, Володимир Васильович; Мартинюк, Іван Миколайович
    У підручнику викладені основні поняття військової дозиметрії, призначення, технічні характеристики, будова і принцип роботи технічних засобів радіаційної розвідки та контролю, а також порядок підготовки і робота з ними. Підручник призначений для підготовки курсантів та студентів з дисципліни «Військова дозиметрія», а також може бути корисним для фахівців підрозділів РХБ захисту.
  • Ескіз
    Документ
    Повнота радіаційної розвідки – критерій якості виявлення фактичної радіаційної обстановки у сучасних умовах
    (Український науково-дослідний інститут цивільного захисту, 2015) Чернявський, Ігор Юрійович
    Досліджується якість інформації, яка отримується від бортових приладів під час радіаційної розвідки місцевості. Розглядаються основні інструментальні похибки вимірювання рівнів радіації існуючими засобами радіаційної розвідки, які значно знижують повноту (якість) виявлення радіаційної обстановки у сучасних умовах.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінювання можливої загрози ураження особового складу під час інгаляційного потрапляння радіоактивних аерозолів
    (Академія внутрішніх військ МВС України, 2014) Чернявський, Ігор Юрійович; Чернявський, Олег Юрійович; Писарєв, Сергій Анатолійович
    На основі дослідження особливостей отримання інгаляційних токсодоз від найбільш радіотоксичних радіоізотопів групи А за різного фізичного навантаження проаналізовано вірогідність застосування такого виду зброї для прихованого зниження боєздатності підрозділів та частин і необхідність ведення радіаційної розвідки за аерозольною компонентою.
  • Ескіз
    Документ
    Інструментальні похибки вимірювання рівнів радіації – причина зниження повноти виявлення радіаційної обстановки
    (Харківський національний університет Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, 2015) Чернявський, Ігор Юрійович; Чернявський, Олег Юрійович; Марущенко, Володимир Васильович
    Розглядаються основні інструментальні похибки вимірювання рівнів радіації існуючими засобами радіаційної розвідки, які значно знижують повноту (якість) виявлення радіаційної обстановки у сучасних умовах. Досліджується якість інформації, яка отримується від бортових приладів під час радіаційної розвідки місцевості.
  • Ескіз
    Документ
    Радіологічні наслідки можливих сценаріїв контакту з радіаційним чинником у військовій практиці в Україні
    (Інститут медичної радіології ім. С. П. Григор'єва НАМН України, 2017) Вінніков, Володимир Анатолійович; Кулініч, Галина Василівна; Чернявський, Ігор Юрійович
    Мета роботи. Класифікувати основні радіологічні наслідки радіаційного опромінення, що призводять до втрат дієздатності особового складу підрозділів Збройних Сил України за різних сценаріїв контакту з радіаційним чинником, очікуваних у сучасній військовій практиці. Матеріали і методи. Проведено інформаційний пошук у нормативних документах з військової системи радіаційної безпеки і настановах з воєнної радіології. Змодельовано ймовірні сценарії радіаційного опромінення військових підрозділів в умовах воєнного часу згідно із сучасною парадигмою використання ядерної зброї. Здійснено аналіз і синтез актуальної інформації стосовно ранніх радіобіологічних ефектів радіаційного впливу на людину в тих умовах, що відповідають військовим сценаріям опромінення. Результати. Вперше представлено логічну та зручну класифікацію можливих сценаріїв опромінення у військовій практиці, що поєднує причинну ситуацію, тип бойового завдання і ранні клінічні ефекти, які спричиняють зниження дієздатності особового складу. Наведено п’ять причинних ситуацій, кожна з яких містить від одного до трьох варіантів контакту із радіаційним чинником, для кожного з яких, у свою чергу, представлено специфічну симптоматику ранніх клініко-біологічних ефектів зовнішнього та/або внутрішнього опромінення. При оцінках втрат дієздатності підрозділів основним критерієм має бути частота і ступінь тяжкості загальної первинної реакції на радіаційний вплив. Визначено порядок зростання небезпеки наслідків опромінення: від радіофобії до токсемічної і церебральної форми гострої променевої хвороби (ГПХ), синдрому ранньої тимчасової непрацездатності та комбінованих радіаційно-травматичних і радіаційно-термічних уражень. Висновки. Клінічні наслідки радіаційного впливу, що виступають детермінантами втрат дієздатності військових підрозділів, істотно варіюють залежно від сценарію контакту із променевим чинником. Недоврахування радіологічних ефектів поза межами ГПХ може призвести до помилок при оцінках втрат в умовах воєнного часу. Подальша оптимізація системи військової радіаційної безпеки вимагає встановлення чітких кількісних коефіцієнтів зв’язку між різними клінічними симптомами і втратами дієздатності в опромінених підрозділах.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання застосування радіоактивних речовин у сучасних умовах
    (НТУ "ХПІ", 2018) Воротинцев, Роман Вікторович; Чернявський, Ігор Юрійович
  • Ескіз
    Документ
    Науково-технічні напрямки розвитку підсистем комплексної системи моніторингу, попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій та мінімізації їх наслідків в Україні
    (Херсонська державна морська академія, 2017) Тютюник, В. В.; Калугін, В. Д.; Кустов, М. В.; Чернявський, Ігор Юрійович; Лєвтєров, О. А.; Агазаде, Т. Х.
  • Ескіз
    Документ
    Пристрій для моделювання розподілу в критичних органах фантома людини поглинутої дози іонізуючого випромінювання різного спектра
    (ДП "Український інститут інтелектуальної власності", 2017) Старенький, Віктор Петрович; Вінніков, Володимир Анатолійович; Чернявський, Ігор Юрійович; Васильєв, Леонід Леонідович; Дураченко, Василь Васильович; Анашкін, Олександр Анатолійович; Власенко, Володимир Олександрович
    Пристрій для моделювання розподілу в критичних органах фантома людини поглинутої дози іонізуючого випромінювання різного спектра містить прямокутний, вертикально встановлений корпус з фантомом людини, усередині якого розміщені детектори іонізуючого випромінювання. Корпус і міцно закріплений в ньому фантом встановлено з можливістю переміщення в горизонтальній і вертикальній площинах на U подібній несучій рамі з основою. Додатково пристрій містить два кутоміри, один з яких розташований на бічній стінці корпусу по його горизонтальній осі, а другий - на основі корпусу по його вертикальній осі. При цьому кожний з кутомірів кінематично пов'язаний через датчики кутового положення фантома по горизонталі і вертикалі відповідно до приводів горизонтального і вертикального переміщення, які з'єднані з відповідними блоками керування.