2023

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/63222

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Безпекова екологічна політика в контексті реалізації цілей сталого розвитку
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Дзюндзюк, Вячеслав Борисович; Дзюндзюк, Борис Вячеславович
    У статті розглянуто сучасний стан формування системи державного регулювання та проблемні питання забезпечення безпекової екологічної політики в контексті реалізації цілей сталого розвитку в Україні в нових умовах. Обґрунтовано теоретико-методологічні положення та розроблено концептуальні засади вдосконалення державного регулювання природоохоронної системи. Безпекова екологічна політика виступає важливим компонентом державної політики у сфері національної безпеки. У контексті реалізації цілей сталого розвитку в Україні необхідно вдосконалити систему державного регулювання природоохоронної системи. Екологічні проблеми можуть призвести до дестабілізації суспільства, порушення нормального функціонування економіки та погіршення якості життя населення. Тому важливо розробити та реалізовувати ефективні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки. Пропоновані авторами статті заходи є актуальними та можуть сприяти вдосконаленню системи державного регулювання природоохоронної системи в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Роль і місце Ради національної безпеки і оборони серед суб'єктів забезпечення екологічної безпеки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Боковикова, Юлія Володимирівна
    озглянуто питання державного регулювання системи забезпечення екологічної безпеки. Встановлено, що потенціал природоохоронної системи в Україні не реалізовано. Обґрунтовано необхідність визначення основних завдань державного регулювання в екологічній сфері. Сформовано пріоритетні напрями державної підтримки з метою розвитку системи забезпечення екологічної безпеки. Зроблено висновок, що у забезпеченні екологічної безпеки у сфері національної безпеки і оборони державне регулювання природоохоронної галузі має забезпечувати концентрацію необхідних ресурсів на задоволенні пріоритетних потреб, які дозволять прийняття та реалізацію управлінських рішень з формування та імплементації національного екологічного законодавства в систему колективної безпеки. Запровадження державної програми розвитку екологічної розвідки має включати весь комплекс необхідних заходів, об’єднаних спільною метою, пов’язаних із виконавцями, ресурсами й термінами виконання, що уможливить реалізацію поставлених завдань зі створення та функціонування в межах концепції в забезпеченні екологічної безпеки в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародно-правовий механізм забезпечення екологічної безпеки в Україні в умовах воєнного стану
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Білоконь, Михайло Вячеславович
    У статті висвітлено результати дослідження проблеми міжнародно-правового гарантування екологічної безпеки в умовах правового режиму воєнного стану, що надзвичайно актуально для України. Зазначається, що виникнення загроз та ризиків для життя і здоров’я людини, які часто зумовлюють критичний стан довкілля, потребує пошуку оптимальних шляхів ліквідації їх наслідків у випадку надзвичайних екологічних ситуацій та можливого їх попередження. Щодо цього, первинне значення має комплексний державно-правовий механізм, який передбачає ряд заходів і засобів, спрямованих на підтримку забезпечення екологічної безпеки. Йдеться, насамперед, про розвиток та удосконалення законодавства у цій галузі в системі національної безпеки і оборони з урахуванням міжнародного досвіду. Одним з найбільш актуальних питань щодо негативного впливу є збройна агресія, а саме вплив на довкілля під час бойових дій. Тому невід’ємним напрямом адаптації правової системи України та системи природоохоронного нагляду і контролю в умовах воєнного стану є вдосконалення міжнародно-правового механізму щодо реагування на екологічні ризики і загрози, можливість їх попередження шляхом залучення міжнародних інституцій в екологічну сферу України.