Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Электротехнология получения синтез-газа с использованием объёмных высоковольтных импульсных разрядов: коронного и барьерного
    (НТУ "ХПИ", 2014) Бойко, Николай Иванович; Евдошенко, Леонид Свиридович; Иванов, Владимир Михайлович; Коняга, Станислав Федорович
    В заводских условиях проведена апробация созданного высоковольтного комплекса (установки), состоящего из двух генераторов импульсов с частотой следования до 50000 имп/с и нагрузки в виде реакторов с импульсными разрядами – коронным и барьерным. В качестве коммутаторов энергии использованы транзисторные (IGBT) ключи. Получен рациональный режим конверсии (парового риформинга) метана в составе коксового газа в синтез-газ при помощи созданной установки. Для уменьшения удельных энергозатрат на получение синтез-газа при конверсии использовано однонаправленное действие импульсных разрядов, температуры парогазовой смеси и никелевого катализатора. Описан возможный механизм такой конверсии.
  • Ескіз
    Документ
    Обработка газов импульсным коронным разрядом
    (НТУ "ХПИ", 2012) Бойко, Николай Иванович; Коняга, Станислав Федорович
    Рассмотрены вопросы использования коронного разряда для обработки газов. Описаны основные процессы, приводящие к обработке. Описаны свойства стримеров в коронном разряде, энергетические свойства электронов в стримерах. Приведены основные задачи, возникающие при моделировании процессов обработки газа.
  • Ескіз
    Документ
    Особенности работы высоковольтных импульсных трансформаторов на емкостно-омическую нагрузку
    (НТУ "ХПИ", 2013) Бойко, Николай Иванович; Евдошенко, Леонид Свиридович; Иванов, Владимир Михайлович
    В статье рассмотрены некоторые особенности возникающие при работе высоковольтных импульсных трансформаторов на реакторы с коронным и барьерным разрядом представляющие собой емкостно-омическую нагрузку.