Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Ескіз
    Документ
    Установка для испытаний технических средств на устойчивость к воздействию повторяющихся колебательных затухающих помех с частотой 100 кГц
    (НТУ "ХПИ", 2007) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович; Островерх, Т. Н.
    Описано конструкцію та результати атестації установки, призначеної для випробувань технічних засобів на несприйнятливість до впливу повторюваних коливальних загасаючих завад з частотою 100 кГц відповідно до вимог міжнародних стандартів. Установка генерує випробувальну напругу чотирьох випробувальних рівнів: 0,25, 0,5, 1 та 2 кВ.
  • Ескіз
    Документ
    Установка для испытаний технических средств на стойкость к затухающему переменному магнитному полю с частотой 100 кГц
    (НТУ "ХПИ", 2007) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович; Островерх, Т. Н.
    Описано конструкцію та результати іспитів установки, призначеної для іспиту технічних засобів на стійкість до загасаючого змінного магнітного поля (ЗЗМП) з частотою 100 кГц відповідно до діючих в Україні нормативних документів, і яка генерує магнітне поле, що створює в полеутворюючих системах напруженість ЗЗМП трьох рівнів: 10, 30 та 100 А/м.
  • Ескіз
    Документ
    Установка для испытаний технических средств на стойкость к импульсному магнитному полю
    (НТУ "ХПИ", 2008) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович; Островерх, Т. Н.
    Описано конструкцію та результати випробувань установки, призначеної для іспиту технічних засобів на стійкість до імпульсного магнітного поля (ІМП) відповідно до діючих в Україні нормативних документів, і яка генерує магнітне поле, що створює у п’яти видах полеутворюючих систем напруженість ІМП трьох рівнів: 100, 300 та 1000 А/м.
  • Ескіз
    Документ
    Аналитическое решение задачи о проникновении электрического поля через круглое отверстие в сферической проводящей оболочке
    (НТУ "ХПИ", 2008) Князев, Владимир Владимирович
    В статті наведено аналітичне рішення задачі проникнення електростатичного поля крізь круглу апертуру у кульовій металевій оболонці. Застосовано рішення інтегрального рівняння Фредгольма першого роду, яке описує розподіл зарядів на відповідній кульовій оболонці. Знайдене рішення дало змогу визначити межі застосування методу еквівалентних дипольних моментів в розрахунках структури поля, що проникає крізь апертури до оболонок. Це рішення використовується як тест відповідних прикладних програм для ЕОМ.
  • Ескіз
    Документ
    Результаты исследования параметров активных молниеприемников и рассеивателей
    (НТУ "ХПИ", 2008) Князев, Владимир Владимирович; Кравченко, В. И.; Лесной, Иван Петрович; Мельников, П. Н.; Пестрецов, С. В.; Чернухин, А. Ю.
    Розглянуто результати дослідження базових параметрів активних приймачів блискавки та розсіювачів заряду. Дослідження активних приймачів здійснено відповідно до методики, що міститься у стандарті Франції NF C 17-102. Розсіювачі заряду досліджено за параметрами току корони. Наведено результати стосовно дев’яти зразків різних виробників. Запропоновано підхід до оцінки якості досліджуваних зразків.
  • Ескіз
    Документ
    Генератор для проведения испытаний бортового авиационного оборудования на восприимчивость к переходным процессам, вызванным молнией ("контактный ввод")
    (НТУ "ХПИ", 2008) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, С. Б.; Островерх, Т. Н.
    Описано конструкцію та результати атестації генератора, призначеного для випробувань бортового авіаційного обладнання на сприйнятливість до перехідних процесів, викликаних блискавкою, відповідно до вимог міжнародних стандартів. Генератор виробляє імпульси напруги форм 3, 4, 5 А по п'ятьох рівнях випробувань, ці випробування проводяться методом "контактного введення".
  • Ескіз
    Документ
    Установка У-КП-150 для испытаний технических средств на устойчивость к кондуктивным помехам в полосе частот от 0 Гц до 150 кГц
    (НТУ "ХПИ", 2009) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович; Островерх, Т. Н.
    Описано конструкцію і результати атестації установки У-КП-150, призначеної для випробувань технічних засобів на стійкість до кондуктивних завад у смузі частот від 0 Гц до 150 кГц згідно з діючими в Україні стандартами. Установка генерує кондуктивні завади виду "тривалі і короткочасні завади постійного струму", "тривалі і короткочасні завади змінного струму частотою 50 Гц" і "перемінні напруги в смузі частот від 15 Гц до 150 кГц".
  • Ескіз
    Документ
    Экспериментальные исследования метрологических характеристик средств измерения высоких импульсных напряжений на Эталоне-ТН
    (НТУ "ХПИ", 2009) Князев, Владимир Владимирович; Кравченко, Владимир Иванович; Лесной, Иван Петрович; Немченко, Юрий Семенович
    Описано метрологічне обладнання для атестації засобів вимірювання високих імпульсних напруг практично при реальних параметрах вимірюваних напруг. Наведена методика метрологічної атестації засобів вимірювання високих імпульсних напруг, а також експериментальні результати цієї процедури на макеті омічного дільника напруги на 300 кВ.
  • Ескіз
    Документ
    Использование математического описания развития лидерного канала молнии для выбора параметров модельных экспериментов и средств молниезащиты
    (Наука, 2007) Резинкина, Марина Михайловна; Князев, Владимир Владимирович; Кравченко, Владимир Иванович
    Проведено сравнение данных модельных экспериментов и расчетов, полученных в результате использования разработанной авторами статистической модели процессов продвижения лидерного канала молнии к земле и ориентировки его на заземленные объекты. Разработаны рекомендации по выбору условий проведения модельных экспериментов, обеспечивающих адекватное воспроизведение электрофизических процессов ориентировки лидерного канала молнии на наземные объекты. С помощью расчетов распределения вероятности поражения молниями отдельных зон защищаемой молниеотводом области предложены возможные пути усовершенствования средств защиты.
  • Ескіз
    Документ
    Расчетное определение вероятности поражения молнией наземных объектов
    (Наука, 2007) Резинкина, Марина Михайловна; Князев, Владимир Владимирович; Кравченко, Владимир Иванович
    На основе предложенной авторами статистической модели, описывающей процессы продвижения лидерного канала молнии к земле и ориентировки его на заземленные объекты, разработана методика расчета распределений вероятности поражения молнией защищаемых объектов и молниеотвода. Приведены примеры расчета вероятности поражения молниями, несущими к земле различные значения потенциала, отдельных зон защищаемой области.