Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Установка для испытаний технических средств на стойкость к затухающему переменному магнитному полю с частотой 100 кГц
    (НТУ "ХПИ", 2007) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович; Островерх, Т. Н.
    Описано конструкцію та результати іспитів установки, призначеної для іспиту технічних засобів на стійкість до загасаючого змінного магнітного поля (ЗЗМП) з частотою 100 кГц відповідно до діючих в Україні нормативних документів, і яка генерує магнітне поле, що створює в полеутворюючих системах напруженість ЗЗМП трьох рівнів: 10, 30 та 100 А/м.
  • Ескіз
    Документ
    Использование Эталона РЭМП в работах по исследованию импульсных экранирующих свойств металлических экранов
    (НТУ "ХПИ", 2011) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Дныщенко, В. Н.; Танцура, А. И.
    Описано конструкцію засобів вимірювання (ЗВТ) імпульсних електричних та магнітних полів (3 види), які були застосовані в експериментальних роботах по знаходженню імпульсного коефіцієнта екранування металевої оболонки. Докладно описана процедура метрологічної атестації цих ЗВТ на Еталоні РЕМП, методика обробки експериментальних даних та кінцеві результати метрологічної атестації.
  • Ескіз
    Документ
    Методика проверки адекватности математических моделей защитных свойств корпусов – электромагнитных экранов
    (НТУ "ХПИ", 2012) Князев, Владимир Владимирович; Скобликов, А. Ю.
    В статье приведены методики проверки степени адекватности разработанных авторами расчетных моделей по оценке экранирующих свойств корпусов. Проверка осуществляется путем сравнения с результатами измерения параметров электрического и магнитного полей внутри металлической оболочки при воздействии импульсных электрического и экранирующих свойств, а также тока, протекающего по оболочке