Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Компактный трассоискатель заземляющих устройств энергообъектов
    (НТУ "ХПИ", 2006) Доценко, Виктор Иванович; Недзельский, Олег Саввич; Пличко, А. В.; Понуждаева, Е. Г.; Фоменко, В. Г.
    Приведены основные технические характеристики и описание компактного трассоискателя для обслуживания, ремонта и модернизации заземляющих устройств энергообъектов.
  • Ескіз
    Документ
    Экспериментальное исследование поражения плоскости длинной искрой
    (НТУ "ХПИ", 2012) Колиушко, Георгий Михайлович; Мельников, Петр Николаевич; Недзельский, Олег Саввич; Петков, Александр Александрович; Руденко, Сергей Сергеевич; Чернухин, Александр Юрьевич
    В статье представленные результаты экспериментальных исследований статистических характеристик координат поражения искровым разрядом плоскости в системе электродов «стержень плоскость», адекватной реальной модели развития разряда молнии в зоне ориентации направления на объекты, которые находятся на поверхности земли. Представлены электрические параметры генератора, который моделирует искровой разряд. Проведен анализ статистических характеристик полученных результатов и их корреляции с геометрией моделирующей электродной системы
  • Ескіз
    Документ
    Повышение надежности работы генератора импульсов тока искусственной молнии
    (НТУ "ХПИ", 2010) Недзельский, Олег Саввич; Петков, Александр Александрович; Пличко, Андрей Валерьевич; Понуждаева, Елена Геннадьевна
    В статье представлены результаты анализа переходных процессов в схеме генератора полного импульса тока искусственной молнии в наиболее опасных аварийных режимах работы. Описана функциональная схема комплекса защиты, позволяющего избежать опасных последствий аварийных режимов.