Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 45
  • Ескіз
    Документ
    Молния и летательные аппараты. Том 3
    (ТОВ "Цифра Прінт", 2021) Кравченко, Владимир Иванович; Князев, Владимир Владимирович; Лесной, Иван Петрович; Немченко, Юрий Семенович
    Рассмотрены современные подходы к методам испытаний летательных аппаратов на соответствие требованиям молниестойкости. Содержатся материалы по методикам испытаний, описанию высоковольтного испытательного оборудования и метрологического обеспечения проведения испытаний. Для инженерно-технических работников, разрабатывающих и эксплуатирующих летательные аппараты и студентов соответствующих специальностей. Также книга может быть полезна широкому кругу читателей.
  • Ескіз
    Документ
    Сравнительный анализ стандартов США на электромагнитную совместимость оборудования летательных аппаратов
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2016) Немченко, Юрий Семенович
  • Ескіз
    Документ
    Установка ТІ-CS115 (NCS08) для проведения испытаний бортового оборудования составных частей объектов военной техники на электромагнитную совместимость по стандарту MIL-STD-461G (США) по виду испытаний CS115 и стандарту АЕСТР-500 (НАТО) по виду испытаний NCS08
    (НТУ "ХПИ", 2018) Немченко, Юрий Семенович; Князев, Владимир Владимирович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович
    Описана конструкция и результаты испытаний установки ТІ-CS115 (NCS08), предназначенной для испытаний составных частей объектов военной техники (СЧ ОВТ) на устойчивость к испытательным токам прямоугольной формы по виду CS115 (NCS08) в соответствии со стандартами MIL-STD-461G (США) и АЕСТР-500 (НАТО). Приведены осциллограммы испытательных токов, которые полностью соответствуют требованиям вышеперечисленных стандартов, и методика использования установки в режиме испытаний.
  • Ескіз
    Документ
    Оборудование для проведения испытаний на молниестойкость по стандарту DO-160G (США) .
    (НТУ "ХПИ", 2018) Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович
    Подробно рассмотрены требования к проведению испытаний на молниестойкость по стандартам DO-160D и DO-160G, изложены требования к количеству и выходным характеристикам испытательных генераторов (всего 18 единиц). Имеющийся в ИЛ НИПКИ «Молния» парк испытательных генераторов из 14 единиц полностью позволяет проводить испытания по обоим стандартам, но для реализации полного объема испытаний по DO-160G требуется доукомплектация еще 4-мя испыта- тельными генераторами.
  • Ескіз
    Документ
    Установка для испытаний технических средств на устойчивость к воздействию повторяющихся колебательных затухающих помех с частотой 100 кГц
    (НТУ "ХПИ", 2007) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович; Островерх, Т. Н.
    Описано конструкцію та результати атестації установки, призначеної для випробувань технічних засобів на несприйнятливість до впливу повторюваних коливальних загасаючих завад з частотою 100 кГц відповідно до вимог міжнародних стандартів. Установка генерує випробувальну напругу чотирьох випробувальних рівнів: 0,25, 0,5, 1 та 2 кВ.
  • Ескіз
    Документ
    Методические аспекты проведения метрологической аттестации средств измерения электромагнитных полей на Эталоне РЭМП
    (НТУ "ХПИ", 2007) Гирка, Юлия Николаевна; Немченко, Юрий Семенович
    Описана методика визначення рівня напруженості електромагнітного поля за настройками високовольтного обладнання.
  • Ескіз
    Документ
    Широкополосные средства измерения импульсных магнитных полей
    (НТУ "ХПИ", 2007) Немченко, Юрий Семенович
    У статті наведені підсумки розробки в НДПКІ "Молнія" нестандартизованих засобів виміру імпульсних магнітних полів електророзрядных установок (ЕРУ), використовуваних для випробувань технічних засобів (ТЗ) на молнієстійкість. За період з 1972 по 2004 роки проводилася теоретична розробка різних типів засобів вимірювальної техніки, їх створення та метрологічна атестація. У результаті цієї роботи було створено більш ніж 30 типів цих ЗВТ, у тому числі кілька типів широкосмугових ЗВТ.
  • Ескіз
    Документ
    Методические особенности метрологической аттестации средств измерения напряженности импульсных магнитных полей
    (НТУ "ХПИ", 2007) Немченко, Юрий Семенович; Болотова, Л. М.; Гирка, Юлия Николаевна
    У статті розглядаються особливості підбору полеутворюючих систем для метрологічної атестації засобів вимірювання магнітних полів розробки НДПКІ "Молнія". Особлива увага приділена питанню похибки вимірювання магнітного поля, яка пов'язана з вибором місця розташування вимірного перетворювача в робочому об'ємі полеутворюючої системи. Наведено приклад метрологічної атестації конкретного вимірника напруженості магнітного поля.
  • Ескіз
    Документ
    Экспериментальное исследование стабильности выходных характеристик Эталона РЭМП
    (НТУ "ХПИ", 2007) Кравченко, Владимир Иванович; Немченко, Юрий Семенович; Танцура, Александр Иванович; Гирка, Юлия Николаевна
    В статті розглядаються фактори, які можуть мати вплив на вихідні характеристики Еталона РЕМП. Експериментально досліджений ступінь їх впливу на амплітудно-часові параметри Еталона РЕМП. Зроблені висновки та запропоновані шляхи зменшення їх впливу.
  • Ескіз
    Документ
    Установка для испытаний технических средств на стойкость к затухающему переменному магнитному полю с частотой 100 кГц
    (НТУ "ХПИ", 2007) Князев, Владимир Владимирович; Немченко, Юрий Семенович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович; Островерх, Т. Н.
    Описано конструкцію та результати іспитів установки, призначеної для іспиту технічних засобів на стійкість до загасаючого змінного магнітного поля (ЗЗМП) з частотою 100 кГц відповідно до діючих в Україні нормативних документів, і яка генерує магнітне поле, що створює в полеутворюючих системах напруженість ЗЗМП трьох рівнів: 10, 30 та 100 А/м.