Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Установка для испытаний технических средств на устойчивость к магнитным полям частоты сети У-МПЧС
    (НТУ "ХПИ", 2016) Немченко, Юрий Семенович; Князев, Владимир Владимирович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович
    Описана конструкция и результаты аттестации установки, предназначенной для испытаний настольных малогабаритных и напольных крупногабаритных электротехнических и электронных изделий, оборудования и аппаратуры (далее в тексте – технические средства – (ТС), которые в процессе эксплуатации могут подвергаться воздействию магнитных полей частоты сети (МПЧС) (длительному или кратковременному). Испытания проводятся по пяти испытательных уровнях в длительном режиме и по двум испытательным уровням в кратковременном режиме в соответствии с ДСТУ ІЕС 61000-4-8:2012.
  • Ескіз
    Документ
    Генератор для испытаний БАО на восприимчивость к переходным процессам, вызванных молнией ("многократные удары" формы 5А) ИГЛА-МКУ-5А
    (НТУ "ХПИ", 2015) Немченко, Юрий Семенович; Князев, Владимир Владимирович; Лесной, Иван Петрович; Сомхиев, Сергей Борисович
    Описана конструкция и результаты аттестации генератора, предназначенного для испытаний бортового авиационного оборудования на восприимчивость к переходным процессам, вызванным молнией "многократные удары" формы 5А, в соответствии с требованиями международных стандартов. Генератор производит циклограммы импульсов тока формы 5А по 5-ти уровням испытаний. Каждая циклограмма состоит из испытательных пакетов импульсов от 1 до 999, а в каждом испытательном пакете – 14 испытательных импульсов.