Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • Ескіз
    Документ
    Сравнительный анализ средств измерения атмосферного электростатического поля в предгрозовой обстановке
    (НТУ "ХПИ", 2015) Постельник, Игорь Александрович; Шаламов, Станислав Павлович
    Приведен сравнительный анализ средств измерения напряженности электростатического поля в атмосфере Земли в предгрозовой обстановке. Рассмотрены физические основы метода измерения напряженности электростатического поля посредством электрической индукции. Указаны основные преимущества и недостатки средств измерения, использующих метод электрической индукции. Содержится описание технологии микромеханических средств измерения напряженности электростатического поля. Показана возможность локального мониторинга предгрозовой обстановки, для определения вероятности возникновения молниевого разряда за счет измерения электростатического поля, возникающего между заряженным облаком и поверхностью земли.