Науково-технічна бібліотека НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28

Офіційний сайт науково-технічної бібліотеки http://library.kpi.kharkov.ua

Бібліотека Харківського технологічного інституту була відкрита 15 вересня 1885 року.

У 1885 році прийнято "Положення про Харківський Практичний Технологічний Інститут", за яким бібліотека безпосередньо підпорядковувалася Навчальному комітету, а працював у ній один співробітник. Першим бібліотекарем, за особистим проханням піклувальника Харківського навчального округу, (з червня 1885 р.), а потім і завідувачем бібліотеки ХТІ (1-е півріччя 1886 р.) був Петро Олексійович Безсонов, відомий славіст і видавець народних творів, професор кафедри слов’янознавства Харківського університету, дійсний член «Суспільства ревнителів російської історичної освіти», почесний віце-президент Північноамериканських учено-адміністративних конгресів. Професор завідував бібліотекою інституту в першому півріччі 1886 року за сумісництвом.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Ескіз
    Публікація
    Ознайомитися, оволодіти, використовувати
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016) Семененко, Лариса Петрівна; Главчева, Юлія Миколаївна
  • Ескіз
    Публікація
    Загальні технології визначення об'єктів інтелектуальної власності комплексних проектів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Главчева, Юлія Миколаївна; Бухкало, Світлана Іванівна
  • Ескіз
    Публікація
    Деякі властивості складових об'єктів інтелектуальної власності комплексних проектів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Главчева, Юлія Миколаївна; Бухкало, Світлана Іванівна; Іглін, Сергій Петрович; Мірошниченко, Н. М.
  • Ескіз
    Публікація
    Можливості ідентифікації компонентів складових комплексних проектів
    (НТУ "ХПІ", 2018) Бухкало, Світлана Іванівна; Іглін, Сергій Петрович; Главчева, Юлія Миколаївна; Мірошніченко, Наталія Миколаївна
    У матеріалах представлені можливості розробки і визначення складових комплексних проектів – як об'єктів інтелектуальної власності. Розробки проведені з метою вибору сучасних високоефективних науково-обгрунтованих технологій використання відходів різних галузей промисловості на складному підприємстві, яке може забезпечити всі свої енергетичні потреби самостійно. Деякі особливості можливостей рішення засновані на експериментальних даних розробки механізмів ідентифікації-класифікації процесів і їх наукового обґрунтування у вигляді обітниць інтелектуальної власності або дистанційної освіти. Проблема утилізації відходів розглядається у вигляді складних комплексу процесів, досліджень і аналізу енерго- і ресурсозберігаючих складових для відходів різного походження. Дослідження можуть бути використані для вибору методів повторної переробки, модифікації або утилізації, а також обладнання для переробки або інших стадій комплексних проектів.
  • Ескіз
    Публікація
    Визначення стилю автора для виявлення плагіату в академічному середовищi
    (Institute for Applied System Analysis at the Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2017) Канiщева, Ольга Валеріївна; Главчева, Юлія Миколаївна; Висоцька, Вiкторiя Анатолiївна
    Метою даної роботи є визначення стилю автора наукових статей для визначення плагіату. Ця задача розглядається як задача класифікації текстiв, тобто кожний документ відноситься тільки до конкретної категорії/класу (автора).
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні рекомендації з редакційної підготовки наукових журналів
    (НТУ "ХПІ", 2018) Главчева, Юлія Миколаївна; Обухова, Георгіна Борисівна; Безменов, Микола Іванович
    Методичні рекомендації містять перелік заходів, комплексне впровадження яких забезпечить конкурентоспроможність видань в Україні і у світі та створить передумови для вступу до авторитетних баз даних. Методичні рекомендації містять також інформацію щодо вимог до змісту, складу редакційної колегії, оформлення традиційної та електронної версій наукових періодичних видань для забезпечення відповідності змісту та оформлення журналів вимогам міжнародних стандартів та стандартів України. Матеріал може бути використаний членами наукових редколегій.
  • Ескіз
    Публікація
    Визначення авторського стилю в академічних текстах: емпіричні дослідження
    (НТУ "ХПІ", 2017) Главчева, Юлія Миколаївна; Каніщева, Ольга Валеріївна; Главчев, Максим Ігорович
  • Ескіз
    Публікація
    Штучний інтелект: проблеми та протиріччя, з якими стикається людина у кіберпросторі
    (НТУ "ХПІ", 2017) Главчев, Максим Ігорович; Главчева, Юлія Миколаївна
    Розглядається проблема створення штучного інтелекту, як ймовірного елементу кіберпростору. Кіберпростір представлений складною системою інформації та інформаційних сервісів, в якій відбувається діалог між людиною та елементами кіберпростору. У віртуальному просторі формується "відбиток користувача", що сприяє поширенню впливу інформаційного наповнення кіберпростору на свідомість та світогляд людини. Відбувається трансформація роботи бібліотеки в нових умовах, при цьому інформаційні ресурси бібліотеки займають особливе місце у кіберпросторі.
  • Ескіз
    Публікація
    Куратор змісту
    (КП "Міська друкарня", 2016) Кухаренко, Володимир Миколайович; Главчева, Юлія Миколаївна; Рибалко, Олена Володимирівна
    У навчальному посібнику розкриті причини появи нового напряму діяльності дослідника – курування змісту, пов'язаного з обробкою великих обсягів інформації з мережі Інтернет, методика курування, необхідні навички, які повинні мати куратори для роботи з інформативними матеріалами Інтернет, та засоби для забезпечення користувача сучасними тематичними інформаційними матеріалами в різних сферах науки культури та життя. Дане видання призначене для магістрів, аспірантів та докторантів, керівників навчальних закладів освіти, науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів.