Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Документ
    Передмова про історію діяльності кафедри обробки металів тиском
    (НТУ "ХПІ", 2009) Євстратов, Віталій Олексійович
  • Ескіз
    Документ
    Передмова про історію діяльності кафедри обробки металів тиском
    (НТУ "ХПІ", 2009) Євстратов, Віталій Олексійович
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження тертя при холодній пластичній деформації
    (НТУ "ХПІ", 2009) Даниленко, Віктор Якович; Євстратов, Віталій Олексійович; Кузьменко, Віктор Іванович
    Для характеристики стану фосфатного мастильного покриття запропоновані нові терміни: скінограма, а також часткові коефіцієнти суцільності Kcz (поздовжній) і Kcθ (тангенціальний). Для визначення Kcz й Kcθ створено пристрої ДС-1 й ДС-2, які дозволили визначити Kcz й Kcθ на будь-якій ділянці контактної поверхні у вигляді скінограми або числа. Експериментально встановлено, що коефіцієнти суцільності залежать від виду операції, форми інструмента й розмірів заготованки. Уведено важливе для підвищення стійкості штампів поняття – діаграма зношування. Дано дефініцію нового для обробки металів тиском терміна – шлях тертя L(k). Наведено функцію, за допомогою якої можна обчислити L(k) залежно від координати k контактної поверхні деформуючого інструмента. Для визначення тертя на контактних поверхнях інструмента в процесах пластичної деформації автори розробили пристрій ДТ-4, що дозволила визначити τк при нормальних тисках аж до σп / σS = 8. Експериментально досліджували тертя на контактних поверхнях сталевих фосфатованых зразків, просочених концентратом НБ-5 або господарським милом. На підставі експериментов побудовані графіки залежності коефіцієнта тертя μn= τк / σп від нормального тиску σn і швидкості переміщення заготованки по інструменту v0.
  • Ескіз
    Документ
    Передмова про історію діяльності кафедри обробки металів тиском
    (НТУ "ХПІ", 2009) Євстратов, Віталій Олексійович
  • Ескіз
    Документ
    Про деякі забобони в обробленні металів тиском
    (НТУ "ХПІ", 2010) Євстратов, Віталій Олексійович
  • Ескіз
    Документ
    Новий метод калібрування заготованок постійного об’єму
    (НТУ "ХПІ", 2010) Євстратов, Віталій Олексійович; Борисовська, В. О.
    В статті розглядається вплив жорсткості пресу на якість й точність розмірів заготованок для деталей, що отримані холодним видавлюванням. Також показаний зв'язок виготовлення точного висотного розміру та об’єму заготованки з жорсткістю пресу.
  • Ескіз
    Документ
    Використання принципу розширення осередку пластичної деформації для удосконалення процесів штампування
    (НТУ "ХПІ", 2011) Євстратов, Віталій Олексійович; Лаврик, М. В.; Лихачов, М. О.
    Стаття присвячена удосконаленню процесів штампування деталей типу фланців із маточинами та високих тонкостінних втулок.
  • Ескіз
    Документ
    Наукове обґрунтування конструювання робочих деталей розділових штампів
    (НТУ "ХПІ", 2011) Дьоміна, Н. А.; Євстратов, Віталій Олексійович; Ткачук, Микола Анатолійович
    Стаття присвячена аналізу напружено-деформованого стану пуансонів та матриць роздільних штампів та забезпеченню технологічних зазорів між ними.
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальне дослідження кінематики процесів витягування i класифікація заготованок
    (НТУ "ХПІ", 2014) Євстратов, Віталій Олексійович; Левченко, Володимир Миколайович; Кутецький, Я. В.
    У статті наведені результати експериментального дослідження процесу витягування вісесиметричних деталей з пласкої заготованки. Описанi оригiнальнi способи виявлення особливостей деформації заготованок трьох рiзних розмiрiв: «великої», «середньої» та «малої». Експериментальні дослiдження пiдтвердили, що три схеми деформації, зазначенi авторами в раніше опублiкованих роботах, дійсно мають мiсце. Отриманi експериментальнi дані дозволяють обгрунтувати бiльш досконалу математичну модель процесу витягування i підійти до створення пiдсистеми САПР розроблення процесів витягування i конструювання робочого інструмента
  • Ескіз
    Документ
    Формування морфологічного ящика як передумова пошуку нових видів обладнання для оброблення металів тиском
    (НТУ "ХПІ", 2014) Євстратов, Віталій Олексійович
    Запропоновано новий підхід до класифікації обладнання для оброблення металів тиском. Особливість підходу – створення морфологічного ящика (таблиці) з 11-ма осями. У таблиці наведено 8 конструкторських класифікаційних ознак та 3 технологічні. Таблиця містить усі уявні варіанти конструкцій обладнання та їхнього технологічного застосування, які охоплені класифікаційними ознаками, що прийняті для класифікації. Запропоновано нові терміни та дані їхні тлумачення: заготованка, покованка, штампованка, корба. Така детальна класифікація може стати основою для генерування нових конструкцій обладнання з використанням сучасних ІТ- технологій.