Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі хлопаючих мембран першого роду
    (НТУ "ХПІ", 2008) Стенцель, Й. І.; Євсюков, В. В.; Петросян, Л. І.; Помєщенко, А. Ф.
    Виконані дослідження хлопаючих мембран при дії на них ступіньчастих збуджуючих імпульсів і показано, що їх рух складається з двох складових. Показано, що першою складовою є рух мембрани від початкого значення до деякого іншого сталого її положення, а другою - є загасаючий коливальний процес, який залежить від частоти власних коливань і фізичних параметрів оточуючого середовища. Отримана математична модель руху хлопаючої мембрани, яка дозволяє виконувати аналіз їх руху.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі зрівноважуючого ультразвукового засобу контролю рівня рідинних середовищ
    (НТУ "ХПІ", 2010) Стенцель, Й. І.; Рябіченко, А. В.; Євсюков, В. В.
    У роботі наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень ультразвукового засобу контролю рівня рідини, побудованого на способі зрівноваження вхідного і вихідного сигналів. Приведені математичні моделі такого засобу контролю, а також результати експериментальних досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальні дослідження ультразвукового методу контролю рівня рідинних середовищ з нерівномірними поверхнями
    (НТУ "ХПІ", 2010) Стенцель, Й. І.; Євсюков, В. В.
    У роботі наведено результати експериментальних досліджень ультразвукового засобу контролю рівня рідин з нерівномірними поверхнями, обумовленими механічними діями. Показано, що для контролю рівня рідин з такими поверхнями можна використати вторинні ультразвукові ефекти.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі ультразвукового засобу контролю рівня рідинних середовищ за реперним каналом
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Євсюков, В. В.; Шаповалов, О. І.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень ультразвукового засобу контролю рівня, котрий для зменшення похибок вимірювального контролю мають реперний пристрій. Показано, реперний канал має похибки, які впливають на наявність адитивних та мультиплікативних складових похибок робочого каналу.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження похибок реперного каналу ультразвукових засобів контролю рівня рідинних середовищ
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Томсон, А. В.; Євсюков, В. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень похибок реперного каналу. Показано, що похибки реперного каналу впливають на точність вимірювання ультразвукового засобу контролю рівня рідинних середовищ. Основними факторами, які викликають похибки реперного каналу, є ультразуковий перетворювач і фізико-хімічні параметри газового середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження похибок вимірювального контролю методом інтегрального функціоналу
    (НТУ "ХПІ", 2012) Стенцель, Й. І.; Євсюков, В. В.; Томсон, А. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати досліджень похибок ультразвукових засобів контролю рівня методом інтегрального функціоналу. Показано, що градуювальна характеристика ультразвукових засобів контролю рівня є нелінійною з нерівномірним її розподілом уздовж діапазону вимірювального контролю. Нелінійність градуювальної характеристики обумовлена нелінійним розподіленням похибок вимірювального контролю. Визначення похибок вимірювального контролю для ультразвукових засобів контролю рівня з реперним пристроями зводиться до вирішення оптимізаційній задачі Ейлера з одним закріпленим кінцем, яка вирішується використанням методу інтегрального функціоналу.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні дослідження ультразвукового пристрою контролю рівня рідинних середовищ з нерівномірною поверхнею
    (НТУ "ХПІ", 2013) Стенцель, Й. І.; Шаповалов, О. І.; Літвінов, К. А.; Євсюков, В. В.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень ультразвукового пристрою контролю рівня рідинних середовищ з нерівномірною поверхнею. Показано, що такі пристрої мають похибки вимірювального контролю, обумовленими розсіюванням ультразвукового сигналу від нерівномірної поверхні. Похибки можуть бути зменшенні за рахунок використання вторинних ультразвукових ефектів.