Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-методичні основи інтеграції банківських установ України на міжнародні фінансові ринки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Андренко, Олена Анатоліївна; Мордовцев, Сергій Михайлович
    У статті проаналізовано теоретико-методичну засади інтеграції банківських установ України на міжнародні фінансові ринки та перспективи його розвитку. Виявлено, що у сучасних умовах розвитку процесів глобалізації та інтернаціоналізації для українських банків набуває все більшої важливості успішна робота з фінансовими ресурсами на світових ринках. Визначено, що інтеграція банківської системи України здійснюється за трьома напрямами, а саме: регіональний, універсалізаційний, міжнародний. Доведено, що в український банківський системі повинно набувати актуальності надання інноваційних банківських послуг – це пов’язано з необхідністю підвищення ефективного рівня банківського обслуговування та унеможливлювання зниження рівня доходності традиційних послуг банків України. Наведено пропозиції та заходи щодо подальшої інтеграції банківської системи України у світовий простір. Зроблено висновок, що наведені заходи на макроекономічному рівні з боку НБУ та на мікроекономічному рівні з боку комерційних банків України будуть сприяти зростанню притоку капіталу, в тому числі, й іноземного.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми розвитку депозитних операцій банківських установ
    (НТУ "ХПІ", 2018) Андренко, Олена Анатоліївна; Вороніна, Лілія Вадимівна
    У статті проаналізовано проблеми розвитку депозитних операцій банківських установ України з залученням провідного світового досвіду держав Європейського Союзу та Америки. Актуальність теми статті обумовлена тим, що депозитні операції завжди залишаються пріоритетними для будь-якої фінансово-кредитної установи. Виявлено, що забезпечення комерційних банків достатніми обсягами депозитних ресурсів є одним з пріоритетних напрямів, що визначають стратегічні засади розвитку як банківського сегменту, так і економіки України в цілому. Важливим чинником розвитку економіки є наявність акумульованих грошових ресурсів комерційними банками у вигляді депозитів. Для якісного управління депозитними ресурсами комерційним банкам поставлені універсальні завдання та проаналізовані напрями підвищення ефективності проведення депозитних операцій вітчизняними банками. Розглянута сутність поняття та мета розміщення базових банківських депозитів. Розглянуто депозитні операції як джерело формування ресурсної бази банківських установ. Виокремлено переваги та недоліки депозитів ресурсів. Доведено, що стратегічна ціль може полягати в агресивному залученні більшої кількості недорогих депозитів, ніж у конкурентів, тоді як процентні ставки нижчі за певний рівень, голодуючи конкурентами за недорогі депозити основних фондів та підвищуючи їхню вартість, щоб вони не могли собі дозволити низькі ставки позики для високоякісних позичальників та розглянуто стратегічний план росту депозитів. Зроблено висновок, що для удосконалення залучення депозитних ресурсів та підвищення довіри до банківської системи необхідно: стабілізувати та поліпшити економічну й політичну ситуацію в країні; використовувати можливості держави щодо рекапіталізації проблемних банків; підсилити зберігання заощаджень; підвищувати якість обслуговування клієнтів і виходити на ринок з новими депозитними продуктами; в умовах інфляції необхідна індексація коштів; вводити санкції до банків, які здійснюють неповернення депозитів та затримку клієнтських платежів; застосовувати нові маркетингові заходи у формуванні депозитної політики банків.