Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Анализ процесса получения натрия из поваренной соли. Основные преимущества проведения процесса
    (НТУ "ХПИ", 2006) Артемьев, С. Р.; Дворецкий, Д. С.
    В статті розглянутий процес виробництва металевого натрію електролізом повареної солі. В першу чергу розглянуті основні характеристики проведення даного процесу. Показано, що саме цей спосіб виробництва та отримання металевого натрію має ряд суттєвих переваг в порівнянні з іншими способами. Проведені розрахунки повністю підтверджуються практичними результатами на виробництві.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ динамики расширения направлений использования металлического натрия в промышленности Украины
    (НТУ "ХПИ", 2006) Артемьев, С. Р.
    В статті розглянуті основні шляхи вирішення проблеми накопичення, зберігання та утилізації різних видів відходів, їх класифікація та структура. Основна увага зосереджена на існуючих напрямках застосування металевого натрію в промисловості України.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ результатов проведенных исследований в области химии перекисных соединений
    (НТУ "ХПИ", 2007) Артемьев, С. Р.; Ватащук, П. Г.; Дворецкий, С. И.; Дворецкий, Д. С.; Шапорев, Валерий Павлович
    У статті проведений загальний аналіз результатів досліджень, проведених російськими вченими в області хімії перекісних з'єднань у 19-20 ст. Показана актуальність використання отриманих результатів у сучасних умовах. Звернено увагу на важливість подальшого розвитку даного напрямку досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Экологический кризис питьевой воды. Причины, последствия. Передовые пути решения
    (НТУ "ХПИ", 2009) Артемьев, С. Р.
    В статті розглянуто достатньо актуальну проблему нестачі питної води у світі. Проаналізовано причини виникнення вказаної проблеми та показано наслідки її невирішення. На прикладі передових технологій, застосованих в Англії, показано один з варіантів вирішення зазначеної проблеми, з урахуванням поточного вдосконалення системи міського водопостачання та водовідведення.
  • Ескіз
    Документ
    Современный экологический кризис. Пути преодоления
    (НТУ "ХПИ", 2009) Артемьев, С. Р.
    У статті проведено загальний аналіз груп екологічних проблем, пов’язаних виключно з чинником антропогенної діяльності людини на навколишнє природне середовище. Показано можливі шляхи зниження рівня антропогеннго впливу людини на природу з позиції корінних змін в його екологічній культурі і свідомості.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ результатов исследований магнитных и оптических свойств нитевидных кристаллов
    (НТУ "ХПИ", 2014) Артемьев, С. Р.
    В материале статьи в рамках продолжения выполнения литературного обзора рассмотрены результаты проведенных исследований магнитных и оптических свойств различных групп нитевидных кристаллов, проанализирована зависимость их магнитных свойств, как от поверхностного, так и от объемного совершенства, детализирована проблема накопления F-центров в нитевидных кристаллах под действием ионизирующего излучения.
  • Ескіз
    Документ
    Об актуальности применения нитевидных кристаллов в современном производстве
    (НТУ "ХПИ", 2013) Артемьев, С. Р.
    В материале статьи в рамках продолжения литературного обзора рассмотрены основные направления применения нитевидных кристаллов в современном производстве, показана актуальность дальнейшего проведения научных исследований в вопросах дальнейшего расширения спектра использования нитевидных кристаллов в различных отраслях промышленности.