Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Формування механізму управління оборотним капіталом промислового підприємства у кризових умовах господарювання
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Носирєв, Олександр Олександрович; Бабіч, Інна Євгенівна; Попова, Валерія Олексіївна
    У статті проаналізовано сутність ефективного та дієвого управління оборотним капіталом промислового підприємства в умовах передкризового стану української та світової економіки. Виявлено, що раціональне використання оборотного капіталу та його оптимізація є одним з пріоритетних завдань будь-якого виробничого промислового підприємства для забезпечення безперервного процесу виробництва за умов інфляційних процесів, економічної кризи, збільшення конкуренції. Доведена гостра необхідність розробки універсального та дієвого механізму управління оборотним капіталом промислового підприємства, який би забезпечував не тільки безперервне виробництво, а й інші економічні потреби суб’єкта господарювання. Проаналізовані основні визначення сутності категорій «оборотні кошти», «оборотний капітал» та «оборотні активи» та виявлена необхідність розрізняння цих трьох понять та надання власних визначень категорій. Для підвищення ефективності діяльності промислових підприємств у науковому досліджені розроблено механізм ефективного формування та використання оборотного капіталу. У розрізі механізму визначено головну мету промислового підприємства - максимізація прибутку та забезпечення сталого розвитку підприємства. Проаналізовані основні завдання та функції процесу формування та використання оборотного капіталу промислового підприємства, які поставлені згідно з основною метою. Доведено, що моніторинг, який є ключовим елементом розробленого механізму управління оборотним капіталом підприємства, повинен бути безперервним системним процесом спостереження, збору, аналізу, прогнозування, інтегральної оцінки кількісної і якісної інформації з використанням сучасних інформаційних систем із метою виявлення тенденцій і розробки стратегії економічного розвитку, підготовки й ухвалення управлінських рішень. Зроблено висновок, що сформований механізм управління оборотним капіталом промислового підприємства повинен доповнюватися визначеними у статті ефективними заходами оптимізації.
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження динаміки фінансових результатів підприємств машинобудівної галузі
    (НТУ"ХПІ", 2016) Котлярова, Ангеліна Вікторівна; Бабіч, Інна Євгенівна; Кочетова, Тетяна Іванівна
    Проведено оцінку та аналіз фінансових результатів діяльності машинобудівних підприємств за 2011–2015 рр. Визначена динаміка таких показників, як: рентабельність, обсягу реалізованої продукції, фінансових результатів до оподаткування та чистого прибутку. У результаті дослідження було виявлено основні причини погіршення цих показників, виділено тенденції та перспективи розвитку машинобудування в Україні та запропоновано ряд заходів.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми фінансування малого бізнесу
    (НТУ "ХПІ", 2010) Бабіч, Інна Євгенівна; Саєнко, М. Є.
    Малый бизнес стал неотъемлемой частью экономики большинства промышленно развитых стран, где на его часть приходится до 70% валового национального продукта. В Украине малый бизнес сталкивается с многими проблемами и нуждается в государственной поддержке при решении таких жизненно важных вопросов как поиск и предоставления финансирования. На сегодня одним из немногих способов его получения извне является банковский кредит, но условия, на которых он предоставляется, являются слишком тяжелыми, особенно для тех, кто хочет открыть свой бизнес.
  • Ескіз
    Документ
    Управління фінансовими ризиками підприємства за допомогою страхування
    (НТУ "ХПІ", 2014) Котлярова, Ангеліна Вікторівна; Бабіч, Інна Євгенівна; Кобець, Валентин Миколайович
    У статті розглянуто основні параметри оцінки ефективності страхування фінансових ризиків в сучасних умовах. Методи аналізу фінансових ризиків повинні в максимально можливій мірі враховувати цільові установки та стратегію управління ними, щоб даний вид страхування отримав подальшу практичну реалізацію.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості реалізації страхових послуг на українському страховому ринку
    (НТУ "ХПІ", 2012) Бабіч, Інна Євгенівна; Кобець, Валентин Миколайович
    У статті розглянуто актуальні шляхи реалізації страхових послуг в Україні. Розглянуто концепцію bancassurance як інтеграцію банків та страхових компаній для спільного продажу банківських та страхових послуг і продуктів.