Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Перенапруга виділення кисню з лужних розчинів при високих густинах струму
    (НТУ "ХПІ", 2013) Байрачний, Борис Іванович; Тульська, Альона Геннадіївна; Михно, А. А.; Борсук, Ольга Миколаївна
    Досліджено кінетику виділення кисню при водно-лужному електролізі, вивчено вплив матеріалу анода, концентрації електроліту і температури на вольтамперні характеристики. Суттєвий вплив на кінетику виділення кисню з лужних розчинів має зміна складу оксиду поверхневого шару металу аноду, яка відбувається під дією поляризації аноду. Найбільш перспективними для застосування у якості матеріалу аноду для роботи при високих густинах струму є нікель, кобальт та хромонікелева сталь.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу іонів літію на електричні характеристики оксидно-нікелевого електрода лужного акумулятора
    (НТУ "ХПІ", 2013) Пилипенко, Олексій Іванович; Байрачний, Борис Іванович; Лагдан, Інна Володимирівна
    В статті описані результати дослідження з визначення впливу добавки гідроксиду літію на питому ємність, віддачу за ємністю та характерні особливості зарядно-розрядних кривих оксидно-нікелевої активної маси. Показано, що введення іонів Li⁺ до складу електроліту не викликає зміни особливостей процесів заряду і розряду електрода, водночас сприяючи підвищенню значень його електричних параметрів. На основі отриманих експериментальних даних встановлений взаємозв'язок між концентрацією добавки у розчині та її впливом на досліджені експлутаційні показники системи.
  • Ескіз
    Документ
    Кінетичні характеристики анодного окиснення ніобію
    (НТУ "ХПІ", 2013) Токарєва, Ірина Анатоліївна; Байрачний, Борис Іванович; Ляшок, Лариса Василівна; Мирошниченко, Ю. В.; Терещенко, А. А.
    Досліджено кінетичні закономірності анодного окиснення ніобію у кислих електролітах з фторидом та без. Визначено, що процес формування анодної оксидної плівки на ніобії характеризується дифузійною кінетикою та є необоротним. Показано, що введення в електроліт Fˉ призводить до появи в електродному процесі хімічної стадії та сприяє утворенню пористої оксидної плівки.