Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Термодинамический анализ оксидегидрохлорирования хлорорганических соединений по технологии аэрозольного нанокатализа
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гликин, М. А.; Баранова, Л. А.; Гликина, И. М.
    Розглядаються основні реакції оксідегідрохлорування хлорорганічних сполук. Процес пропонується як спосіб кваліфікованої переробки хлорвмісних органічних відходів з утилізацією хлористого водню. Проведено термодинамічний аналіз вказаних реакцій, розраховано рівноважні склади продуктів в умовах різних температур та мольних співвідношень вихідних реагентів. Результати розрахунікв дозволяють пояснити отримані експериментальні дані з оксідегідрохлорування 1,2-діхлоретану й визначити оптимальні умови для ефективного здійснення даного процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Неорганические солевые расплавы в органическом синтезе. Технология производства водорода и синтез-газа
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гликин, М. А.; Тарасов, В. Ю.; Гликина, И. М.; Зубцов, Е. И.
    Розглянуто техніко-економічні показники піролізу природного газу в реакторі з рідким високотемпературним теплоносієм. Досягнуто вміст водню в пірогазі 85 % об. Вивчена кінетика піролізу природного газу. Експериментально підтверджено можливість заміни багатостадійного виробництва водню конверсією природного газу на піроліз та зниження енерговитрат в 2 рази.
  • Ескіз
    Документ
    Газификация углей в жидком высокотемпературном теплоносителе с получением синтез-газа
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гликин, М. А.; Гликина, И. М.; Зубцов, Е. И.
    Розглянуто проблеми сучасної енергетики та показано можливість переробки вугілля у синтез-газ з використанням технології газифікації у рідкому високотемпературному теплоносії (РВТ). Наведено принципову схему лабораторної установки для проведення даного процесу та отримані експериментальні дані. Розраховано ступінь перетворення вугілля в залежності від часу проведення процесу. Запропоновано схему промислового реактора газифікації вугілля у РВТ.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ устойчивости каталитической системы в технологии аэрозольного нанокатализа с виброожиженным слоем (AnCVB)
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гликин, М. А.; Гликина, И. М.; Кудрявцев, С. А.
    Розглянуто різні варіанти можливої зміни стану каталітичної системи в специфічних для аерозольного нанокаталізу умовах. Розраховано константи коагуляції аерозолю каталізатора та час його осідання в залежності від температури та составу каталітичної системи (кількість інертного матеріалу, концентрація каталізатору в реакційному просторі). В підсумку, були визначені величини мінімально необхідної частоти механічної дії на систему за різних умов ведення процессу.
  • Ескіз
    Документ
    Поучение углеводородов С5+ по технологии аэрозольного нанокатализа в виброожиженном слое. Влияние давления
    (НТУ "ХПИ", 2013) Гликина, И. М.; Домнин, А. О.; Шершнёв, С. А.; Гликин, М. А.
    Рассмотрено получение углеводородов альтернативным синтезом Фишера-Тропша по технологии аэрозольного нанокатализа в виброожиженном слое под давлением. Проведен анализ предлагаемой технологии по сравнению с известными. Представлена лабораторная установка осуществления процесса. Отработана методика приготовления каталитической системы. Показаны предварительные результаты исследований по влиянию давления на степень конверсии процесса.