Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Метод визначення рівнів деталізації просторових об'єктів у складі тривимірної інформаційної моделі міської території
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Гончаренко, Т. А.
    У статті запропоновано метод визначення рівнів деталізації для просторових об'єктів, що входить до складу тривимірної інформаційної моделі міської території з метою зменшення обчислювального навантаження в операціях, пов'язаних з візуалізацією. Метод адаптує концепцію різнорівневої деталізації до списку просторових об'єктів міської території, де для кожного з них обираються діапазони рівнів деталізації, виходячи з потреб різних суб'єктів управління при прийнятті рішень у аварійних ситуаціях.
  • Ескіз
    Документ
    Інваріантність інформаційного моделювання прибудинкової території протягом життєвого циклу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Гончаренко, Т. А.; Міхайленко, В. М.; Доля, О. В.
    В статті розглянуто вирішення проблеми розробки уніфікованої інформаційної моделі прибудинкової території з додатковими активами протягом всього життєвого циклу. Запропонована параметризація створення уніфікованої моделі об’єкта дозволяє інтегрувати модель управління прибудинковою територією в уніфіковану інформаційну модель об’єкта нерухомості.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування методів багатовимірного аналізу даних для моделювання території під забудову
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Гончаренко, Т. А.; Міхайленко, В. М.
    В статті розглянуто можливість застосування багатовимірної моделі даних для вирішення задачі вибору територій, які плануються під забудову. Запропоновано алгоритм вибору методу багатовимірного аналізу даних в залежності від кількості вимірів та якості вхідної інформації об’єкта, що досліджується. Показано доцільність застосування теорії нечітких множин для створення автоматизованих систем з неповною інформацією та високою складністю об'єкта управління, якою є територія під забудову.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-множинний опис просторових даних у складі інформаційної моделі території під забудову
    (НТУ "ХПІ", 2018) Гончаренко, Т. А.; Міхайленко, В. М.
    Розглянуто проблему спільного опису різнотипної просторової інформації в складі інформаційної моделі території під забудову та запропоновано концептуальну модель подання геооб’єктів, розташованих на поверхні будівельного майданчика. Для вирішення проблеми запропоновано застосування теоретико-множинного підходу для опису просторових даних, який подає в єдиному формалізованому вигляді множини різнотипних геооб'єктів, необхідних для побудови вищезазначеної моделі. Такий підхід відповідає сучасним вимогам інформаційного моделювання у будівництві – BIM-технології і дозволяє вирішувати завдання, пов’язані з підготовкою території під забудову, на новому технологічному рівні.