Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Растворимость солей в области избытка N,N-диэтиламмония гидрокарбоната четверной взаимной системы K⁺, (C₂H₅)₂NH₂⁺ // НСО₃⁻, Cl⁻–H₂O при 30 °С
    (НТУ "ХПИ", 2011) Панасенко, Владимир Владимирович; Гринь, Григорий Иванович; Панасенко, В. А.; Мазунин, С. А.
    Экспериментально определена растворимость солей в тройной системе (C₂H₅)₂NH₂Cl–(C₂H₅)₂NH₂HCO₃–H₂O при 30 °С. Установлено, что изотерма имеет простой эвтонический тип с незначительным эффектом всаливания (C₂H₅)₂NH₂Cl и незначительным явлением высаливания (C₂H₅)₂NH₂НСО₃. Определен состав двойного эвтонического раствора, масс. %: 46,96 – (C₂H₅)₂NH₂Cl, 23,53 - (C₂H₅)₂NH₂HCO₃, 8,43 – [(C₂H₅)₂NH₂]₂СО₃, 21,08 – H₂О. Показано, что система находится в неустойчивом состоянии из-за образования в ней ди-N,N-диэтиламмония карбоната.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективы производства карбоната калия на Украине
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гринь, Григорий Иванович; Панасенко, В. А.; Семёнов, Евгений Александрович; Очередко, Е. А.
    Розглянуто основні методи виробництва карбонату калію (поташу), які використовуються в світовій практиці. Проведено критичний аналіз методів виробництва K₂CO₃. Показано, що одним з як найбільш перспективних методів є виробництво карбонату калію з використанням амінної технології. Розглянуто різні варіанти схеми амінної технології, з використанням в якості сировини хлориду калію, вуглекислого газу та діетиламіну. Зроблено вибір напрямку подальших досліджень.